- Vlada Crne Gore
Susret potpredsjednika Vlade i ministra pravde Duš...
Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva
Susret potpredsjednika Vlade i ministra pravde Duška Markovića sa ambasadorom SR Njemačke Piusom Fišerom
Objavljeno: 07.02.2013. • 20:33 Autor: Biro
Tvining projekat reforme kazneno-popravnog sistema na kojem je Crnoj Gori partner Njemačka značajno će unaprijediti politiku u ovoj oblasti ali i kapacitete potrebne za njeno puno sprovođenje, sa posebnim fokusom na uvođenju i promociji alternativnih vidova kažnjavanja, saopšteno je danas na sastanku potpredsjednika Vlade i ministra pravde Duška Markovića i ambasadora SR Njemačke Piusa Fišera, održanim u Kabinetu potpredsjednika.
Sastanku je prisustvovao i rezidentni tvining savjetnik na projektu Marijus Fidler.
Sagovornici su sagledali stanje stvari kad je riječ o sistemu izvršenja krivičnih sankcija u Crnoj Gori, razmijenili mišljenja o prioritetima reforme ovog sistema, ali i o značajnim rezultatima koji su na ovom polju postignuti u posljednje dvije godine. Na sastanku je istaknut značaj Odsjeka za uslovnu slobodu u Ministarstvu pravde, a sagovornici su se saglasili i o pravcima njegove dalje profesionalizacije u cilju postizanja pune operativnosti odsjeka.
Sastanak je bio prilika da potpredsjednik Marković i ambasador Fišer razmijene mišljenja o aktuelnim pitanjima kad je riječ o evrointegracionoj politici Vlade Crne Gore, naročito o izradi akcionih planova za poglavlja 23 i 24. Marković je upoznao Fišera o mjerama predviđenim akcionim planovima koje za cilj imaju jačanje nezavisnosti, odgovornosti i pouzdanosti pravosuđa ali i borbu protiv korupcije kako na preventivnom tako i na represivnom nivou.
Potpredsjednik Marković je upoznao sagovornike sa aktivnostima u okviru svog portfelja, naročito sa analizom potrebe racionalizacije sudske mreže koja će se ubrzo naći na dnevnom redu Vlade, te sa koracima koji će nakon njenog usvajanja uslijediti kako bi se preporuke analize implementirale.
Sagovornici su se saglasili i u ocjeni da i pored značajnih rezultata koji su postignuti u reformi pravosudnog sistema u Crnoj Gori na generalnom planu, ne jenjava značaj izmjena Ustava u dijelu koji se odnosi na pravosuđe, kao prioriteta iz kojeg su izvedene sve ostale obaveze iz ove oblasti, kako na nacionalnom planu, tako i na planu evropskih integracija Crne Gore.
Vezani članci:
BOK održao sedmu redovnu sjednicu 30.11.2024.
Gjeloshaj ponovo pozvan u Vašington 01.12.2024.
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?