- Vlada Crne Gore
Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Saopštenje: Mediji i građani Novog Sada zaintereso...
Saopštenje: Mediji i građani Novog Sada zainteresovani za turističku ponudu Crne Gore za ljeto 2013
Promocija turističke ponude za ljeto 2013, koja je danas održana u centru Novog Sada, izazvala je interesovanje velikog broja Novosađana. Predstavnici NTO CG, TO Bara, Budve, Herceg Novog, Tivta i Kotora su im pružali detaljne informacije tokom tročasovnog druženja.
Interesovanja građana, u zavisnosti od starosne dobi su bila različita, od cijena smještaja na primorju, paket aranžmana za porodice, popusta za djecu, i sl. Ono što treba istaći je da mlađu populaciju Novosađana posebno zanima rafting i aktivan odmor na planinama. Naravno, ove ljubitelje domaće hrane, interesovala je i ponuda crnogorske kuhinje u hotelima i restoranima.
Takođe nemali broj novinskih redakcija je propratio promociju. Novinare ,TV “ Vojvodina”, „Dnevnika“, „Novina Novosadskih“, „Tanjuga“, „Turističke prizme“ je interesovala šta je to novo što Crna Gora nudi za predstojeće ljeto i koja su očekivanja kada je tržište Vojvodine u pitanju. Predstavnik NTO CG, Ljiljana Čukić je dala informaciju da prema najavama agencija i hotelijera, kada su u pitanju dolasci iz Srbije, Crna Gora ostaje jedna od omiljenih destinacija njihovih turista.
Ono što je danas posebno obradovalo građane Novog Sada tokom promocije je da su imali priliku da učestvuju u nagradnoj igri. Srećni dobitnici su osvojili ljetovanje u Crnoj Gori, sedam dana za dvije osobe.
Nakon promocije u gradu biće nastavljeno druženje sa medijima tokom radne večere.