Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Ministar za ljudska i manjinska prava primio regionalnu direktorku UNICEF-a Mari Pjer Poarije i šefa kancelarije UNICEF-a u Crnoj Gori Benjamina Perksa

Objavljeno: 25.10.2013. 18:38 Autor: PR služba

Ministar za ljudska i manjinska prava dr Suad Numanović danas je primio regionalnu direktorku UNICEF-a za Centralnu i Jugoistočnu Evropu i Zajednicu nezavisnih država gospođu Mari Pjer Poarije i Šefa kancelarije UNICEF-a u Crnoj Gori gospodina Benjamina Perksa.

Ministar Numanović je istakao osnovne iskorake učenjene, pogotovu od 2006. godine, na planu zaštite dječijih prava u normativnom i institucinalnom dijelu. Upoznajući goste sa osnovnim aktivnostima Ministarstva, ministar Numanović je akcentovao one programske aktivnosti koje se odnose na djecu pripadnike manjinskih grupa, Roma i djecu sa smetnjama u razvoju. Do sada realizovanim aktivnostima na unapređenju i zaštitu dječijih prava može se biti zadovoljno, uprkos refleksijama ekonomske situacije koja utiče na dinamiku realizacije zacrtanih aktivnosti.

Gospođa Poarije je konstatovala da je Crna Gora je u poslednje vrijeme napravila veliki napredak u izgradnji kapaciteta i podizanju svijesti građana o pravima djeteta. Takođe, istakla je da će UNICEF, kako u Crnoj Gori, tako i u region, istrajavati na svojim osnovnim prioritetima, a to su uključenost sve djece u obrazovni sistem, omogućavanje odrastanja djece u porodičnom okruženju, a ne u institucijama i ulaganja u rani razvoja djeteta.

Zahvaljujući na posjeti, ministar Numanović je istakao veoma dobru saradnju koju Ministarstvo za ljudska i manjinska prava ima sa kancelarijom UNICEF-a u Crnoj Gori, predloživši da Ministarstvo i kancelarija UNICEF-a organizuju zajedničku kampanju po pitanju nasilja u porodici i nasilja nad djecom.

Gospođa Poarije će od 28. oktobra do 1. novembra predsjedavati sastankom šefova predstavništava UNICEF-a iz regiona, što je prvi put da se taj događaj organizuje u Crnoj Gori.

PR Služba

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?