- Vlada Crne Gore
Direktor MOR-a Rajder u razgovoru sa ministrom Boš...
Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva
Direktor MOR-a Rajder u razgovoru sa ministrom Boškovićem: Crna Gora - lider u regionu u oblasti socijalnog dijaloga
Objavljeno: 04.06.2014. • 21:05 Autor: Ministarstvo rada i socijalnog staranja / Biro za odnose sa javnošću
Ministar rada i socijalnog staranja i predsjednik Socijalnog savjeta mr Predrag Bošković sastao se danas u Ženevi sa generalnim direktorom Međunarodne organizacije rada (MOR) Gajom Rajderom.
Sagovornici su u razgovoru posebnu pažnju posvetili stanju na tržištu rada u Crnoj Gori, neformalnom zapošljavanju, Opštem kolektivnom ugovoru, dostojanstvenom radu, otvaranju kancelarije MOR-a i socijalnom dijalogu.
Ministar Bošković je upoznao gospodina Rajdera sa situacijom na tržištu rada i rezulataima analize koju je Ministarstvo rada i socijalnog staranja zajedno sa UNDP-em sporvelo u oblasti neformalnog zapošljavanja, kao i o budućim aktvinostima na eliminisanju te pojave, ističući da je crnogorsko tržište pod velikim uticajem sezonskog zapošljavanja i da je neformalno zapošljavanje najzastupljenije u sektoru usluga, trgovine, turizma i građevinarstva.
„Potpisivanjem Opšteg kolektivnog ugovora, u martu ove godine, u Crnoj Gori su se unaprijedili obim i struktura prava zaposlenih, što im omogućava potpuno ostvarivanje prava iz rada i po osnovu rada”, istako je Bošković.
Direktor MOR-a je izrazio zadovoljstvo aktivnostima na eliminisanju neformalog zapošljavanja i poboljšanja položaja zaposlenih, ističući da je Crna Gora lider u regionu u oblastima socijalnog dijaloga, poštovanja fundamentalnih ljudskih prava i sloboda i unapređenja radnih odnosa, što je i potvrđeno potpisivanjem Opšteg kolektivnog ugovora (OKU). On je dodao da će se raditi na otvaranju kancelarije MOR-a u Crnoj Gori, te da će Crna Gora i ubuduće imati podršku MOR.
Sagovornici su se dogovorili da se sljedeće godine u Crnoj Gori organizuje međunarodna konferencija na temu ”Suzbijanje sive ekonomije na tržištu rada”, koja će biti podržana od strane MOR-a, i na kojoj će učešće uzeti i direktor MOR-a Gaj Rajder.
Ministarstvo rada i socijalnog staranja / Biro za odnose sa javnošću
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?