Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Uvoz piletine u Crnu Goru u 2016.godini

Objavljeno: 29.11.2016. 17:49 Autor: uip
Veterinarska inspekcija vrši kontrolu uvoza piletine u Crnu Goru preko graničnih prelaza:

Debeli Brijeg

Zemlje iz koje se uvozi su: Njemačka , Holandija , Italija, Belgija, Poljska i Slovenija. Ukupno je uvezeno 127 pošiljki, a broj uzorkovanih pošiljki je 22. Od toga su uzeta 28 uzoraka i rezultati analiza uzetih uzoraka su bili ispravni.

Luka Bar

Zemlja iz koje se uvozi je Brazil. Ukupno je uvezeno 22 pošiljki, a broj uzorkovanih pošiljki je 22. Od toga su uzeta 57 uzoraka. Od ovog broja pošiljki, četiri su bila neispravna i to jedan zbog prekida hladnog lanca, dva zbog nađenih tragova kokcidiostatika (našim propisima nije definisano uopšte pa ne dozvoljavamo uvoz) i jedan uzorak u kojem je nađena Salmonella Enteriditis (upućen je na superanalizu).
Svi neispravni uzorci su van prometa i pod nadzorom granične veterinarske inspekcije i carinske službe dok se ne vrate ili potvrde nalazi. U CG se ne uništavaju neispravne pošiljke, već će se sve neispravne pošiljke vratiti izvozniku.

Dobrakovo

Zemlje iz koje se uvozi su: Austrija, Francuska, Holandija, Italija, Mađarska, Srbija, Ukrajina. Ukupno je uvezeno 247 pošiljki, a broj uzorkovanih pošiljki je 74. Od toga je uzeto 146 uzoraka i rezultati analiza uzetih uzoraka su bili ispravni.

Ilino brdo

Zemlja iz koje se uvozi je: Bosna i Hercegovina. Ukupno je uvezeno 98 pošiljki, a broj uzorkovanih pošiljki je 18. Od toga je uzeto 19 uzoraka i rezultati analiza uzetih uzoraka su bili ispravni.

Uvoz piletine Perutnine Ptuj 

Zemlje iz koje se uvozi su: Bosna i Hercegovina (iz pogona Sokolac Sarajevo) Srbija (Topiko – Bačka topola) i Slovenija (Ptuj). 
Granični prelazi preko kojih se vršio uvoz piletine Perutnina Ptuj su: Ilino brdo, Dobrakovo i Debeli brijeg. Ukupno je uvezeno 125 pošiljki, a broj uzorkovanih pošiljki je 24. Od toga je uzeto 41 uzorka i rezultati analiza uzetih uzoraka su bili ispravni. Uzorkovano je na parametar: bezbjednosti, mikrobiologije, kokcidiostatika, na kvalitet i teške metale, na dioksin, rezidue antibiotika, salmonelu, listeriju, štetne materije i hormone.

Veterinarska inspekcija je u periodu od 1. januara 2016 godine do 31. oktobra 2016.godine, vršila kontrolu ukupno 494 pošiljki, od čega je uzorkovano 136. Od toga je uzeto 250 uzoraka, od čega su četiri bila neispravna.

PR Služba Uprave za inspekcijske poslove

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?