- Vlada Crne Gore
Ministarstvo unutrašnjih poslova Pokazna vježba nakon zajedničke obuke pripadnika P...
Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva
Pokazna vježba nakon zajedničke obuke pripadnika Policije i Vojske za protivteroristička dejstva
Objavljeno: 27.12.2016. • 19:01 Autor: tekst UP; foto MOD
Jutros je u Danilovgradu, u vojnoj kasarni „Milovan Šaranović“, održana zajednička pokazna vježba pripadnika Specijalne antiterorističke jedinice Uprave policije MUP-a i Čete vojne policije Vojske.
Zajednička vježba SAJ-a i ČVP-a je održana kao završnica zajedničke obuke ova dva specijalna sastava Uprave policije i Vojske.Zajednička obuka se sprovodila od 21. do 27. decembra ove godine, u cilju uvježbavanja sposobnosti za zajedničko reagovanje u borbi protiv terorizma.
Današnjoj vježbi, tokom koje su demonstrirane različite taktike, tehnike i procedure koje se koriste u protivterorističkim dejstvima, uz upotrebu različitih vrsta naoružanja i specijalne opreme, su prisustvovali ministar odbrane Predrag Bošković, direktor Uprave policije MUP-a Slavko Stojanović i načelnik Generalštaba Vojske admiral Dragan Samardžić.
Pripadnici SAJ-a i ČVP-a su ovom zajedničkom obukom a potom i demontriranom vježbom potvrdili izuzetnu saradnju specijalnih snaga Policije i Vojske koja će se u narednom periodu nastaviti.
Vezani članci:
Najava snimanja 05.02.2025.
Nastavak intenzivnih aktivnosti policije - oduzeto oružje, municija, kokain, novac; uhapše 05.02.2025.
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?