- Vlada Crne Gore
Ministarstvo pravde Od obrazovanja ka zaposlenju – Trans2Work 3
Od obrazovanja ka zaposlenju – Trans2Work 3
Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore organizovalo je okrugli sto na temu unaprijeđenje uslova za zapošljavanje OSI na otvorenom tržištu rada, u okviru projekta „Od obrazovanja ka zaposlenju – Trans2Work 3“, u PR centru u Podgorici, 9. novembra.
Cilj ovog projekta je da doprinese prevenciji socijalne isključenosti i poveća zaposlenost lica s invaliditetom, te da ukaže na značaj njihovog zapošljavanja.
Aleksandra Popović, ispred Ministarstva za ljudska i manjinska prava kazala je da gotovo da nema lica sa invaliditetom koja su se prijavila na konkurse za zapošljavanje u državnoj ili lokalnoj upravi. Ona je poručila licima s invaliditetom koja su zainteresovana za rad u javnoj upravi da prate redovno konkurse kako bi prepoznali potencijalne mogućnosti za svoje radno angažovanje, kako u državnoj upravi, tako na upravi na lokalnom nivou.
Jedan od zaključaka okruglog stola odnosio se na potrebu da se Crnoj Gori u narednom periodu kreira baza o broju nezaposlenih lica sa invaliditetom, te poboljšaju mjere za podsticanje zapošljavanja ove ranjive društvene kategorije.
Okrugli sto posljednja je aktivnost koja se organizuje u okviru navedenog projekta, kojeg sprovodi Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore (UMHCG), u saradnji s Fakultetom vizuelnih umjetnosti, a koji je finansijski podržan od strane Zavoda za zapošljavanje Crne Gore.
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava