Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Saopštenje: Predsjednik Vlade RCG Milo Đukanović razgovarao sa predsjednikom Parlamenta Kraljevine Norveške Jorgenom Kosmom

Objavljeno: 08.03.2005. 21:37 Autor: Naslovna strana
Predsjednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović, razgovarao je, danas, u Podgorici, sa predsjednikom Parlamenta Kraljevine Norveške Jorgenom Kosmom, koji predvodi parlamentarnu delegaciju svoje zemlje u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori.

U razgovorima je ocijenjeno da tradicionalno prijateljski odnosi izmedju dvije zemlje i uspostavljene veze u prethodnom periodu, pružaju dobru osnovu za razvoj različitih oblika bilateralne saradnje. Kao moguća područja konkretnih oblika saradnje izdvajaju se sektor energetike, brodarstva, ekonomije mora, zdravstva i turističke privrede. Pozdravljena je spremnost norveške strane da prenese znanje i iskustva na području istraživanja gasa i nafte, posebno u dijelu propisa o zaštiti interesa države.

Zahvaljujući na razumijevanju i podršci, kao i višegodišnjoj razvojnoj i humanitarnoj pomoći, premijer je upoznao sagovornike sa aktuelnom političko-ekonomskom situacijom u Republici, aktivnostima Vlade i drugih državnih organa na sprovodjenju sveobuhvatnih društvenih reformi i izgradnji privrednog sistema na novim osnovama. On je, takodje, obavijestio o odnosima u državnoj zajednici, njenoj nefunkcionalnosti i predlozima Crne Gore za uredjenje budućih odnosa država članica.

Predsjednik norveškog Parlamenta, gospodin Kosmo, odao je priznanje Vladi i drugim državnim i društvenim institucijama na preduzetim reformama i Izrazio razumijevanje za iznesene ocjene i stavove, napominjući da će Norveška, u procesu rješavanja državnog statusa Crne Gore, poštovati demokratski izraženu volju gradjana. Kao članica Sjevernoatlantskog saveza i zemlja koja tijesno saradjuje sa evropskim institucijama, Norveška je zainteresovana za učvršćivanje stabilnosti, rješavanje otvorenih pitanja u regionu Zapadnog Balkana i usvajanje standarda koji će omogućiti njegovo uključivanje u evropske tokove.

Obostrano je uvjerenje da će ova posjeta, pored doprinosa jačanju političkog dijaloga i parlamentarne saradnje, dati podsticaj konkretnim vidovima saradnje medju zainteresovanim subjektima s obije strane.
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?