Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Profesor Nik Goldman sa Evropskog Instituta za Bioinformatiku održao predavanje studentima

Objavljeno: 03.09.2019. 21:06 Autor: Ministarstvo nauke
Ministarstvo nauke Ministarstvo nauke

Vođa istraživačke grupe u Evropskom Institutu za Bioinformatiku, dr Nik Goldman, boravi u radnoj posjeti Crnoj Gori. U sklopu posjete održan je sastanak sa dr Goldmanom koji je upriličen u prostorijama Ministarstva nauke. Na sastanku su razmijenjeni stavovi vezani za unaprjeđenje i diverzifikaciju saradnje sa EMBL-om kao i o tome kako i na koji način naši akademska zajednica može imati najviše koristi od članstva u ovoj renomiranoj organizaciji. Sastanku su pored šefice kabineta u Ministarstvu nauke, mr Đurđine Bulatović prisustvovali i dr Danilo Mrdak, profesor na Prirodno-matematičkom fakultetu UCG i dekan Prirodno-matematičkog fakulteta UCG dr Predrag Miranović.

Predstavnica Ministarstva nauke je dr Goldmanu predstavila program rada resora, kao i ciljeve i akcije koji će biti realizovani u narednom periodu, ističući zadovoljstvo zbog njegove posjete. Dr Goldman je predstavio nove oblike saradnje za naredni period, i to u različitim segmentima koji se odnose na ovu oblast.

Takođe, predstavljene su brojne aktivnosti koje Crna Gora ostvaruje u saradnji sa EMBL-om. Jedna od njih je i Ljetnja škola molekularne biologije koja će naredne sedmice biti održana u Kotoru u organizaciji Ministarstva nauke, a u saradnji sa EMBL-om i Institutom za biologiju mora.

Nakon sastanaka dr Goldman je održao predavanje na studjiskom programu Biologija na temu mogućnosti i potencijala upotrebe molekula DNK kao medijuma za skladištenje digitalnih podataka. Dr Goldman je na kraju svog predavanja iskoristio priliku da pozove prisutne predstavnike akademske zajednice da iskoriste mogućnosti koje im omogućava članstvo u EMBL-u, kao i da budu slobodni da ne koriste samo formalne kanale za aplikaciju već i da lično kontaktiraju vođe istraživačkih timova a vezano za njihova interesovanja i ideje o budućim istraživačkim projektima.

Inače, posjeta se realizuje u sklopu saradnje sa Evropskom laboratorijom za molekularnu biologiju (EMBL), čija je Crna Gora punopravna članica.


Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?