Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Uručene nagrađe najboljim polaznici škole umjetničke kritike “Gledaj, misli, piši”

Objavljeno: 25.12.2019. 19:42 Autor: PR služba Ministaratva prosvjete

Dodjela nagrada i pohvala polaznicima škole umjetničke kritike “Gledaj, misli, piši”, koju po drugi put organizuje Narodni muzej Crne Gore uz podršku Ministarstva prosvjete, upriličena je juče u Crnogorskoj galeriji umjetnosti “Miodrag Dado Đurić” na Cetinju.

Ove godine u programu škole umjetničke kritike koju su vodili kustosi Narodnog muzeja Ana Ivanović, Natalija Vujošević i Miloš Marjanović, učestvovale su Cetinjska gimnazija, Gimnazija “Niko Rolović” iz Bara, Gimnazija “Petar I Petrović Njegoš” iz Danilovgrada i Srednja likovna škola “Petar Lubarda” sa Cetinja. Odlukom žirija prvu nagradu osvojila je Ivana Mašanović iz barske gimnazije, drugu Milica Bigović iz likovne škole “Petar Lubarda”, a treću Itana Samardžić takođe iz cetinjske likovne škole. Dodijeljene su i specijalne pohvale koje su uručene polaznicama škole Bojani Simović, Sofiji Lopičić, Neveni Čobljić i Dunji Cikić.

Direktorica Narodnog muzeja Anastazija Miranović kazala je da joj je zadovoljstvo što su i ove godine realizovali jedan od svojih edukativnih programa koji će se i dalje razvijati i unapređivati.
"Ovo je zaista jedan lijep način da se mlade generacije upute u naše savremeno likovno stvaralaštvo i da od stručnih, kompetentnih ljudi dobiju prave instrukcije kako se piše likovna kritika. Čestitam dobitnicima na nagradama koje će, nadam se, biti stimulativne da nastave i da možda, baš od vas, sjutra dobijemo jednog vrsnog likovnog kritičara", kazala je Miranović.

Kustos Umjetničkog muzeja Natalija Vujošević koja je i osmislila ovaj edukativni projekat Narodnog muzeja kazala je da je cilj škole umjetničke kritike “Gledaj, misli, piši” da se kod srednjoškolaca probudi interesovanje za kritičko mišljenje i pisanje, te da se pojača i proširi njihovo znanje o umjetnosti.

"Ovaj projekat je na neki način još u eksperimentalnoj fazi. Ovo nam je drugo izdanje i nastojimo da svake godine u projekat uključimo bar još jednu školu. Širi se interesovanje među djecom i očekujemo da će za nekih pet godina projekat obuhvatiti sve gimnazije i druge srednje škole u Crnoj Gori", rekla je Vujošević.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?