Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Poziv za učešće u izboru najboljih projekata prilagođavanju škole klimatskim promjenama

Objavljeno: 22.09.2021. 08:00

Globalni centar za prilagođavanje klimatskim promjenama iz Holandije, Centar za obrazovanje o životnoj sredini iz Indije i Fondacija za obrazovanje o životnoj sredini iz Danske su objavile poziv školama da učestvuju u izboru najboljih projekata prilagođavanja klimatskim promjenama, koje su osmislili i sproveli učenici u školi ili u svojoj sredini.

Odabrani projekti, tj. studije slučaja će biti objavljene u posebnoj brošuri sa ciljem širenja informacija o aktivnostima prilagođavanja izmjenjenim klimatskim uslovima, sprovedenim u različitim dijelovima svijeta.

Rok za slanje rezimea projekta sa najviše 100 riječi je 27. septembar 2021.

Autori projekata odabranih na osnovu rezimea će biti u obavezi da pošalju detaljne informacije o projektu, uključujući informaciju iz kojeg geografskog područja dolaze, koje su probleme identifikovali i kako ih rješavaju, kakva je u tome uloga učenika i zajednice. Takođe, neophodni su i podaci o rezultatima koje će pratiti fotografije visoke rezolucije.

Rok za odabir 15 projekata koji će biti uključeni u publikaciju je 30. septembar 2021.

Rok za predaju kompletnog projekta i fotografija je 6. oktobar 2021.

Format rezimea projekta

Rezime projekta treba da sadrži naziv škole, grada i države, vebsajt škole (ukoliko postoji), kao i ime, imejl adresu i broj telefona kontakt osobe.

Sažetak projekta (najviše 100 riječi) treba posebno da istakne inicijative koje su osmislili i sproveli učenici, a koje podstiču jačanje otpornosti na klimatske promjene i smanjenje klimatske ugroženosti, posebno kada je riječ o djeci i njihovom okruženju. Implementirani projekti mogli bi se fokusirati na aspekte koji pomažu zajednicama u rješavanju rizika izazvanih klimom, kao što su nestašica vode, toplotni udari, bolesti koje se prenose vodom, bezbjednost hrane, ekstremni klimatski događaji, pad poljoprivredne proizvodnje, salinitet, porast nivoa mora, gubitak biodiverziteta itd.

Rezime treba da opiše:

1. Klimatske rizike kojima su se učenici bavili.
2. Rješenje koje je škola primijenila, kao što su savremene ili lokalne tehnologije, praksa ili znanja itd. kako bi smanjili identifikovani klimatski rizik.
3. Potencijalni uticaj projekta.

U rezimeu je potrebno navesti stranicu/profil projekta na društvenim mrežama, ukoliko postoji.

Rezime projekta poslati na adresu climatechange@ceeindia.org  sa temom Nomination for Case Studies on School-led Adaptation Projects

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?