Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Saopštenje: Održana opštinska Javna rasprava u Plavu

Objavljeno: 06.06.2007. 20:06 Autor: Naslovna strana
Ministarstvo za ekonomski razvoj u saradnji sa Opštinom Plav u utorak, 05. juna organizovalo je Javnu raspravu o Nacrtu Prostornog plana RCG do 2020. god. Na Javnoj raspravi, učestvovalo je oko 50 gradjana, dok je stiglo i 35 formalnih predloga. Javnu raspravu u Plavu pratilo je sedam republičkih i lokalnih medija.

Uvodno izlaganje imao Skender Šarkinovic predsjednik Opštine Plav. Nacrt Prostornog plana prezentovali su Budislava Kuc, Ministarstvo za ekonomski razvoj, Miodrag Kaludjerovic, predstavnik Komisije za strucnu ocjenu plana, Miodraga Vujosevic predstavnik Obradjivaca Plana, Vasilije Radulovic,predstavnik Obradjivaca Plana, Vasilije Buskovic predstavik Obradjivaca plana.
Većina pitanja i sugestija prisutnih gradjana odnosilo se na lokalna pitanja. Na Javnoj raspravi su istaknuti i značajni resursi i potencijali Plava kao što su: atraktivan prirodni pejzaž, uključujući potencijalni Nacionalni park „Prokletije” i Plavsko jezero, specifično graditeljsko nasljeđe i izgrađeni turistički kapaciteti; poljoprivredno zemljište, šumski kompleksi I pojave ležišta mineralnih sirovina; izgrađeni drvoprerađivački i drugi industrijski kapaciteti; raspoloživa radna snaga; resursi pitke vode; hidroenergetski potencijal Lima i njegovih pritoka.

Najviše pažnje je posvećeno potrebi povezivanja Plavskog kraja sa ostatkom države i okolnim zemljama preko izgradnje kvalitetnih saobraćajnica i prednostima i nedostacima osnivanja nacionalnog parka Prokletije u odnosu na privredni razvoj grada. Diskutanti su istakli i neophodnost saradnje sa susjednim državama, neiskorišćenost turističkih i poljoprivrednih kapaciteta, atraktivnost plavskog kraja za investicije, neophodnost povraćaja nacionalizovane imovine, veliki odliv stanovnistva u inostranstvo i ostalo.

Predstavljeni su i prioriteti razvoja Plavskog kraja : poljoprivreda orjentisana na ratarsku i stočarsku proizvodnju i proizvodnju voća; turizam usmjeren na dvosezonsko korišćenje kapaciteta i valorizacija Plavskog jezera; industrija prerade drveta, prehrambena industrija i flaširanje vode.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?