Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Saopštenje Koordinacionog tima za implementaciju Komunikacione strategije o evroatlantskim integracijama Crne Gore

Objavljeno: 28.09.2010. 00:02 Autor: biro
biroOdržan sastanak Koordinacionog tima za implementaciju Komunikacione strategije o evroatlantskim integracijama Crne Gore sa ambasadorima i predstavnicima zemalja članica NATO u Crnoj Gori


U ponedjeljak, 27. septembra 2010. godine, Koordinacioni tim za implementaciju Komunikacione strategije o evroatlantskim integracijama Crne Gore, predvođen koordinatorom Draganom Pejanovićem, u okviru svojih redovnih aktivnosti utvrđenih VI Akcionim planom za realizaciju Komunikacione strategije, održao je u Podgorici radni sastanak sa ambasadorima i predstavnicima država članica NATO-a u Crnoj Gori.

Cilj sastanka bio je razmjena mišljenja i ideja o mogućnostima intenziviranja međusobne komunikacije i saradnje u pravcu njenog daljeg unaprijeđenja.

Na početku sastanka, koordinator Tima Dragan Pejanović, predstavljajući dosadašnje aktivnosti Tima, izrazio je zahvalnost njihovim ekselencijama ambasadorima i predstavnicima država članica NATO-a u Crnoj Gori na pruženoj podršci i pomoći, ostvarenom partnerstvu i posebno znanju i iskustvima iz pretpristupnog perioda i članstva u NATO koje su do sada dijelili sa nama, uz očekivanje da taj trend bude nastavljen i intenziviran u narednom periodu. Pejanović je naglasio da će prioritet u radu Koordinacionog tima u narednom periodu biti povećanje nivoa informisanosti i edukacije javnosti o procesu evroatlantskih integracija, a istaknut je i kontinuiran napredak koji se ostvaruje na planu zainteresovanosti građana za evroatlantske procese Crne Gore i smanjenje predrasuda prema članstvu u strateški važnom savezu država za Crnu Goru, kao što je NATO.

„Crna Gora se nakon poziva u Akcioni plan za članstvo (MAP) nalazi na pragu početka primjene Godišnjeg nacionalnog programa (ANP), prvog ciklusa u okviru Akcionog plana za članstvo (MAP). Budući da to predstavlja početak nove, značajno zahtjevnije faze u procesu evroatlantskih integracija, smatramo da je jedna od ključnih oblasti kojoj dodatno treba posvetiti pažnju u susret ostvarenju punopravnog članstva u Sjevernoatlantski savez, oblast komunikacione strategije i povećanja zainteresovanosti građana i podrške javnosti za taj proces“, istakao je Pejanović.

Visoki predstavnici su i ovim putem izrazili punu podršku svojih država na putu Crne Gore ka članstvu u NATO i čestitali Koordinacionom timu na ostvarenim rezultatima i uspješnoj realizaciji jasno planiranih aktivnosti. Riječi ohrabrenja upućene su i u pravcu ostvarivanja pozitivnih rezultata u oblasti budućeg rada na jačanju javne diplomatije, kao pretpostavke za punopravno članstvo u NATO.

Ambasadori i predstavnici zemalja članica NATO-a istakli su spremnost za nastavak pružanja podrške i pomoći Koordinacionom timu u ispunjavanju osnovnih zadataka, do postizanja konačnog cilja - članstva Crne Gore u NATO. Oni su posebnu pažnju u svojim izlaganjima posvetili naglašavanju važnosti intenzivnijeg uključivanja Skupštine Crne Gore, jedinica lokalne samouprave i lokalnih parlamenata, visokoobrazovnih institucija i svih političkih partija u dalji proces evroatlantskih integracija.

Na kraju sastanka, obostrano je konstatovana opravdanost potrebe da ovakav vid međusobne komunikacije u narednom periodu postane redovna praksa, u cilju što boljeg međusobnog informisanja i daljeg planiranja zajedničkih aktivnosti, kako bi Crna Gora, s aspekta podrške javnosti, spremno dočekala trenutak poziva za punopravno članstvo u NATO.


Koordinacioni tim
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?