Saopštenje sa 55. sjednice Vlade Crne Gore

Objavljeno: 01.06.2023. 16:30 Autor: Služba za odnose s javnošću Vlade Crne Gore
Ovaj članak sadrži listu dokumenata

Vlada je, na danas održanoj 55. sjednici kojom je predsjedavao predsjednik dr Dritan Abazović, utvrdila Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Sudskom savjetu i sudijama s Izvještajem sa javne rasprave. Izmjenama ovog propisa pristupilo se u cilju jačanja nezavisnosti, odgovornosti i efikasnosti sudstva, a u smislu prevazilaženja problema koji su se pojavili u njegovoj praktičnoj primjeni, kao što su: rad Sudskog savjeta, sistem etičke i disciplinske odgovornosti sudija, izbor sudija i predsjednika sudova, te izrada Plana slobodnih sudijskih mjesta, upućivanje i premještanje sudija, kao i njihovo ocjenjivanje. Takođe, novim rješenjima se ispunjavaju preporuke Evropske komisije da se preduzmu mjere za jačanje nezavisnosti pravosuđa, te da se revidira disciplinski i etički okvir za sudije, kako bi se učvrstila objektivnost, proporcionalnost i efikasnost i osiguralo njegovo djelotvorno sprovođenje. U diskusiji je naglašeno da će predložene zakonske odredbe, pored ostalog, omogućiti: da Sudski savjet unaprijedi svoj rad i u punom kapacitetu ostvari ustavnu nadležnost izbora predsjednika Vrhovnog suda; da se veći broj potencijalnih kandidata prijavi za oglas za predsjednika Vrhovnog suda; da se unaprijedi bilans ostvarenih rezultata na polju etičke i disciplinske odgovornosti sudija; da se, putem podsticajnih mjera za izbor i trajno dobrovoljno premještanje sudija, na oglase za sudije u malim sudovima prijavi veći broj kandidata; te da se unaprijedi sistem ocjenivanja sudija, tako da bude objektivniji i zasnovan na rezultatima rada.

Utvrđen je Predlog zakona o izmjeni i dopuni Zakona o Centru za obuku u sudstvu i državnom tužilaštvu i Predlog zakona o izmjenama Zakona o sudovima. Predloženim izmjenama se ovi zakoni usklađuju sa Predlogom zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Sudskom savjetu i sudijama, kao i izmjenama Zakona o teritorijalnoj organizaciji Crne Gore iz 2022. godine.

Vlada je utvrdila Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Crne Gore i Republike Albanije o socijalnom osiguranju. Osnovna svrha donošenja ovog zakona je potreba za daljim unapređenjem bilateralnih odnosa između država ugovornica i regulisanje, odnosno ostvarivanje prava iz socijalnog osiguranja osiguranicima i korisnicima ovih prava po osnovu boravka ili rada na teritoriji jedne od država ugovornica.

Zbog personalnih promjena u organima uprave, Vlada je donijela odluke o izmjenama i dopunama odluka o obrazovanju dijela mješovitih komisija za sprovođenje ugovora o uređenju odnosa od zajedničkog interesa između Vlade Crne Gore i Islamske zajednice u Crnoj Gori i Vlade Crne Gore i Jevrejske zajednice u Crnoj Gori.

Vlada je usvojila Mjere za prevenciju, suzbijanje i djelovanje Vlade Crne Gore u slučajevima nasilja među djecom, adolescentima i mladima 2023. Na predlog Savjeta za prava djeteta, a prepoznajući da postoji potreba za efikasnim odgovorom na izazove u ovoj oblasti, Vlada je usvojila sljedeći set mjera:

  • Razvoj i unapređenje strateškog okvira za prevenciju i zaštitu djece u slučajevima nasilja, finansiranje i monitoring,
  • Povećanje dostupnosti stručne podrške unutar školskih eskosistema za prevenciju, suzbijanje i djelovanje u slučajevima nasilja,
  • Osnaživanje sektora socijalne i dječje zaštite za efikasnu koordinaciju zaštite djece od nasilja,
  • Unapređenje sistema prevencije i zaštite zdravstvene dobrobiti djece, podrške mentalnom zdravlju djece i mladih i žrtvama nasilja,
  • Obezbjeđivanje veće dostupnosti pravosuđa po mjeri djeteta,
  • Unapređenje društvene akcije za kvalitetno provođenje slobodnog vremena kroz kreativne, sportske i naučne programe za djecu i adolescente,
  • Unapređenje zaštite djece u korišćenju elektronskih i digitalnih medija i
  • Unapređenje djelovanja sektora policije u cilju prevencije i suzbijanja nasilja među i nad djecom i mladima.

Prilikom usvajanja mjera, Vlada se rukovodila ciljem da se, do donošenja strateških dokumenata čija izrada je u toku, osmisle mjere kratkoročnog djelovanja i najkasnije do početka naredne školske godine stvori ambijent u kojem se djeca osjećaju sigurno i bezbijedno, te snažnije doprinese ostvarivanju kvalitetnih uslova za njihov rast i razvoj, prije svega u vaspitno-obrazovnim ustanovama, ali i šire. U procesu izrade mjera su pažljivo analizirani svi prikupljeni predlozi i inicijative, rasprave u medijima, te zahtjevi sa protesta Udruženja roditelja, nastavnika i učenika, kao i diskusije pred različitim odborima u Skupštini i zaključci sa održanih konsultativnih sastanaka. Paket kratkoročnih mjera ne zamjenjuje niti umanjuje značaj kreiranja dugoročnih sistemskih rješenja od kojih su neka i obuhvaćena predloženim paketom mjera, već doprinosi njihovom kontinuiranom ostvarivanju. Dokumentom se direktno prepoznaju one institucije sistema koje moraju intenzivirati napore unutar svojih nadležnosti, identifikuju situacije u kojima je neophodno unaprijediti međuresornu i međusektorsku saradnju, kako bi se doprinijelo kreiranju održivog sistema u kojem se potrebe djece pravovremeno prepoznaju i smisleno adresiraju, te ostvarivanje dječjih prava dostiže svoj puni potencijal.

Usvojen je Izvještaj o realizaciji Strategije o migracijama i reintegraciji povratnika u Crnoj Gori, za period 2021 - 2025. godine, za 2022. godinu, i donijet Akcioni plan za period 2023-2024. godina. Glavni ciljevi ove Strategije su prenošenje u nacionalni zakonodavni okvir kompletne evropske regulative, povećanje smještajnih i administrativnih kapaciteta za prihvat stranaca koji traže međunarodnu zaštitu i za lica kojima je odobrena međunarodna zaštita u Crnoj Gori, uspostavljanje elektronske baze podataka i unapređenjenje sistema identifikacije, registracije i prikljupanja podataka za osobe iz sistema međunarodne zaštite, konačno rješavanje pravnog statusa interno raseljenih lica, rješavanje pravnog statusa lica u riziku od apatridije i stvaranje uslova za efikasan pristup pravima za lica sa priznatim statusom lica bez državljanstva. Kako se navodi u Izvještaju od ukupnog broja predviđenih aktivnosti za 2021. godinu i 2022. godinu (sto), realizovano je 65 aktivnosti, osam aktivnosti nije realizovano i 36 aktivnosti je djelimično realizovano. Izvještaj sadrži i preporuke za naredne faze sprovođenja strateškog dokumenta. Akcionim planom za 2023-2024. godinu utvrđene se aktivnosti, indikatori rezultata i uticaja, rokovi, nadležni organi i izvori finansiranja potrebni za spovođenje strateških smjernica definisanih Strategijom. Troškovi za sprovođenje ovog Akcionog plana planirani su u iznosu od 1.084.000 eura, od čega 731.800 eura iz Budžeta, a 352.200 eura iz donacija.

Vlada je usvojila Informaciju o zaključivanju Tehničkog aranžmana u vezi sa izvođenjem i pružanjem podrške države domaćina tokom Vježbe „Jadranski udar” (“Adriatic Strike”), koja se realizuje od 5. do 9. juna 2023. godine, u Cerklju, Republika Slovenija, i prihvatila tekst Tehničkog aranžmana. U Informaciji se navodi da će se tokom njene realizacije uvježbavati taktike, tehnike i procedure jedinica vazduhoplovnih snaga. Vojska Crne Gore na pomenutoj vježbi učestvuje sa 12 pripadnika i dva helikoptera (Bell 412 i 505). Svrha Okvirnog Tehničkog aranžmana je definisanje obaveza i odgovornosti učesnika i osoblja, kao i osnovni principi i aranžmani za logističku podršku, neophodnu za uspješnu realizaciju vježbe.

Usvojena je Informacija o korišćenju sredstava Tekuće budžetske rezerve u cilju implementacije Zaključka Skupštine Crne Gore od 27.12.2022. godine. Riječ je o Zaključku Skupštine Crne Gore povodom usvajanja Zakona o budžetu za 2023. godinu kojim je Vlada zadužena da obezbijedi sredstva za rekonstrukciju Saborne crkve Svetog Vasilija Ostoškog u Nikšiću. U Informaciji se navodi da ovaj objekat predstavlja jedan od najreprezentativnijih pravoslavnih hramova u Crnoj Gori koji posjeduje pravni satus kulturnog dobra pod državnom zaštitom, ali je i svojevrsan znak kulturnog raspoznavanja Nikšića. Takođe, navodi se da je ulaganje krajnje neophodno, radi očuvanja ovog izuzetnog dobra naše kulturne baštine i ujedno je moralna obaveza prema palim junacima u ratovima za oslobođenje od 1875. do 1880. godine radi čijeg spomena je i podignuta. Naglašava se da je u toku izdavanje konzervatorskih uslova od Uprave za zaštitu kulturnih dobara u svrhu izrade projekta za njenu rekonstrukciju koja bi podrazumijavala: sanaciju spoljne i unutrašnje fasade, zamjenu prozora i bakarnog krova, restauraciju satnog mehanizma i zvonarskog elektro-sistema, sanaciju elektro instalacije, vodoinstalacije i informatice infrastrukture, izradu palionice svijeća i suvenirnice, popločavanje platoa i sanaciju stepeništa. Tim povodom, zaduženo je Ministarstvo finansija da na osnovu dostavljene dokumentacije i konzervatorskih uslova iz sredstava Tekuće budzetske rezerve Eparhiji budimljansko-nikšićkoj uplati 220.000 eura.

Vlada je usvojila Izvještaj o zdravstvenom stanju šuma u 2022. godini. U diskusiji je konstatovano da dugoročna stabilnost i otpornost šuma u Crnoj Gori nije ugrožena. Takođe, zaključeno je da je obim evidentiranih i procesuiranih bespravnih sječa i drugih bespravnih aktivnosti na nivou prethodnih godina, dok je u porastu broj podnesenih krivičnih prijava protiv počinilaca bespravnih radnji u određenim područnim jedinicama, što znači pojačanu aktivnost nadležnih službi zaštite šuma u Upravi za gazdovanje šumama i lovištima.

Vlada je usvojila Izvještaj o javnim nabavkama za 2022. godinu. Izvještaj daje jasan pregled ciljeva politike javnih nabavki, zakonodavnog i strateškog okvira, statističkog i analitičkog prikaza podataka o sprovedenim nabavkama u 2022. godini, kao i aktivnosti nadležnog organa u procesu pridruživanja Evropskoj uniji. Ukupna vrijednost javnih nabavki sprovednih u 2022. godini iznosi 506.954.976 eura, što predstavlja gotovo udvostručenu vrijednost u odnosu na 2021. godinu. Najveći broj nabavki sproveden je putem otvorenog postupka, kao najtransparentnijeg postupka kojim se ostvaruje najveći nivo konkurencije u iznosu od 73,26 %. Procenat nabavki sprovedenih putem pregovaračkog postupka bez prethodnog objavljivanja poziva za nadmetanje 11,14 %, ograničenog postupka 0,40 % i jednostavnih nabavki koje su sprovedene kroz sistem 15,20 %. U 2022. godini naručioci su zaključili 6.819 ugovora o javnoj nabavci, i to za robe u vrijednosti od 261.036.103 eura, za usluge 97.645.941 eura, a za radove 148.272.930 eura. U sistemu javnih nabavki dominiraju domaći ponuđači sa 91,06 % od ukupnog broja ponuđača. Konstatovano je da se, u odnosu na prethodne godine, primjećuje porast učešća inostanih ponuđača. Intenzitet konkurencije, tj. prosječan broj ponuda po postupku javne nabavke iznosio je 3,5 i ima trend rasta u odnosu na prethodnu godinu (3,27).

Usvojen je Izvještaj o poslovanju Društva sa ograničenom odgovornošću Inovaciono preduzetnički centar „Tehnopolis“ Nikšić za 2022. godinu i data saglasnost na Program sa Finansijskim planom za 2023. godinu. U Izvještaju se navodi da je IPC „Tehnopolis”, kao međunarodno prepoznatljiv i kredibilan centar inovacione djelatnosti u Crnoj Gori, intenzivno radio na stvaranju i unapređenju uslova za kreiranje i razvoj inovativnih ideja, usluga i proizvoda pojedinaca, startapova i preduzeća u Crnoj Gori. Uvidom u Izvještaj o poslovanju ovog Društva za 2022. godinu, utvrđeno je da je ostvaren pozitivan neto rezultatat u iznosu od 53.218 eura. Programom rada i finansijskim planom za 2023. godinu za razvoj inovativnog preduzetnistva, modernizaciju i unapređenje konkurentnosti privrede, kreiranje novih znanja, razvoj i primjenu inovacija proizvoda i procesa, kao i upotrebu inovativnih tehnologija planirani su ukupni prihodi u iznosu od 554.971 eura, dok su rashodi Društva planirani u iznosu od 554.000, čime se obezbjeđuje ravnoteža u finansijskom planiranju.

Vlada je donijela Odluku o osnivanju Javne zdravstvene ustanove Kliničko-bolnički centar Kotor. Donošenjem ove Odluke, stanovnicima južne regije Crne Gore omogućiće se brža i dostupnija zdravstvena zaštita tercijarnog nivoa iz djelatnosti hirurgije i interne medicine. U diskusiji je naglašeno da će i pored bolje i blagovremenije dostupnosti ovih usluga, doći do rasterećenja Kliničkog centra Crne Gore u odnosu na ove usluge. Za implementaciju ovog akta potrebno je obezbjeđivanje dodatnih finansijskih sredstava u ukupnom iznosu od 4.226.185 eura u periodu od 2024. do 2026. godine. Navedena sredstva potrebna su za obezbjeđivanje zapošljavanja novih radnika i nabavku određene opreme, stručno osposobljavanje doktora specijalista, doktora užih specijalista i drugih zdravstvenih radnika. Takođe, donijeta je i Odluka o osnivanju Javne zdravstvene ustanove Kliničko-bolnički centar Berane. Ova odluka se donosi u cilju povećanja, odnosno očuvanja nivoa pružanja zdravstvene zaštite građanima sjeverne regije. Za implementaciju ove odluke nije potrebno obezbjeđivanje dodatnih finansijskih sredstava za 2023. godinu, dok je za naredne tri godine potrebno ukupno 6.368.089 eura.

Usvojen je Predlog za uplatu avansa Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore prema Institutu za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“, u iznosu od 600.000 eura po osnovu usluga rehabilitacije u 2023. godini.

Vlada je dala saglasnost na Predlog za preusmjerenje sredstava sa Tekuće budžetske rezerve, u iznosu od 60.000 eura. Sredstva su namijenjena za 155 zaposlenih u Osnovnom sudu, koji su preživjeli stres našavši se na licu mjesta u incidentu koji se desio početkom marta ove godine.

Data je saglasnost za pokretanje postupka vraćanja prava raspolaganja sa Opštine Kotor na Vladu Crne Gore radi ostvarivanja javnog interesa – realizacije projekta žičara Kotor-Lovćen. Riječ je o potrebi da se riješe imovinsko-pravni odnosi između Države i Opštine Kotor u vezi sa pravom raspolaganja na nepokretnostima koje ulaze u zahvat koncesionog područja, u cilju efikasnije realizacije ovog jedinstvenog infrastrukturnog projekta.

Vlada je usvojila Informaciju o nastavku aktivnosti na uspostavljanju pravnog i institucionalnog okvira za sprovođenje podrške Evropske unije kroz finansijsku perspektivu IPA III (2021-2027). Kako se navodi u Informaciji, pored godišnjih nacionalnih programa, bilateralnih programa prekogranične saradnje i programa razvoja poljoprivrede, kroz IPA III finansijsku perspektivu se planira i programiranje dva višegodišnja operativna programa za oblast zaštite životne sredine i oblast zapošljavanja, socijalne politike i urbanizma. Shodno indikativnom planu, okvirni iznos podrške EU za oblast životne sredine je definisan na 50 miliona eura, a za oblast zapošljavanja, socijalne politike i obrazovanja na 30 miliona za četvorogodišnji period 2024-2027. Po preduzimanju svih planiranih aktivnosti, kako je naglašeno i u diskusiji, stvoriće se preduslovi da Ministarstvo finansija/Nacionalni službenik za ovjeravanje nakon procjene dospjelih predloga od relevantnih tijela zaduženih za implementaciju IPA III, kreira organizacionu strukturu za Godišnji akcioni program za 2024. godinu, kao i za oba sektorska operativna programa. Formiranje struktura za IPA III programsko razdoblje ima za cilj približavanje sistemu budućih strukturnih/kohezionih fondova koji su državama na raspolaganju nakon pristupanja Evropskoj uniji.

Usvojena je Informacija o namjeri Ministarstva finansija da unaprijedi sistem nadzora priređivanja igara na sreću. Svrha uvođenja novog on-line sistema nadzora je obezbjeđivanje analitičke osnove za efikasnije donošenje odluka, čuvanje i obradu realnih podataka koji su od značaja za utvrđivanje izvornih javnih prihoda, kao i podataka o naplati tih prihoda. Informacioni sistem bi omogućio formiranje centralizovanog skupa podataka, visok nivo sigurnosti prenosa, obrade i upotrebe tih podataka. Novi pristup nadzoru u oblasti igara na sreću je takođe rezultat novog zakonskog rešenja usvojenog tokom prošle godine, a koje se odnosi na obavezu kazina da sistem audio-video nadzora poveže sa informacionim nadzornim sistemom nadležnog organa. Shodno tome, nadležni organ vrši neprekidan i neposredan nadzor priređivanja igara na sreću u realnom vremenu. Kako bi predloženo rešenje obezbijedilo pouzdano funkcionisanje sistema nadzora, Ministarstvo finansija, u saradnji sa Upravom za igre na sreću, priprema projektni zadatak kojim će se omogućiti stalno praćenje rada u objektima kazina koji posluju u Crnoj Gori.

Vlada je usvojila Informaciju o namjeri uvođenja sistema elektronskih faktura. U Informaciji se navodi da je u saradnji Ministarstva finansija sa Ministarstvom finansija Republike Srbije, u cilju implementacije sistema elektronskih faktura u crnogorski fiskalni sistem, ovlašćeni isporučilac i distributer proizvođača licenciranog softvera – centralizovane platforme za slanje, prijem, upravljanje i čuvanje elektronskih faktura pravnih lica i preduzetnika, obezbijedio saglasnost proizvođača za proširenje važenja licence na teritoriju Crne Gore, bez naknade, na period od tri godine od dana potpisivanja Zapisnika o proširenju važenja licence. Tim povodom, zaduženo je Ministarstvo finansija da formira radnu grupu koja će izraditi plan aktivnosti uvođenja sistema elektronskih faktura i izvršiti procjenu troškova.

Usvojena je Informacija o planu mjera na suzbijanju nelegalnog izdavanja smještaja. U cilju boljeg regulisanja ove oblasti, kao i unapređenja kontrole, Ministarstvo finansija je zaduženo da formira međuresornu radnu grupu sa zadatkom da izradi plan aktivnosti na suzbijanju nelegalnog izdavanja smještaja u tekućoj godini, softver za elektronsku prijavu turista i kontrolu izdavanja smještajnih kapaciteta, kao i analizu neophodnih izmjena i dopuna propisa u ovoj oblasti radi unapređenja nadzora.

55. sjednica Vlade Crne Gore

I MATERIJALI KOJI SU VLADI DOSTAVLJENI RADI RASPRAVE
1.Usmena informacija o realizaciji aktivnosti iz procesa pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji Zaključci
2.Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Sudskom savjetu i sudijama s Izvještajem sa javne rasprave Materijal Zaključci
3.Predlog zakona o izmjeni i dopuni Zakona o Centru za obuku u sudstvu i državnom tužilaštvu Materijal Zaključci
4.Predlog zakona o izmjenama Zakona o sudovima Materijal Zaključci
5.Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Crne Gore i Republike Albanije o socijalnom osiguranju Materijal Zaključci
6.Predlog odluke o izmjenama i dopuni Odluke o obrazovanju dijela Mješovite komisije za sprovođenje Ugovora o uređenju odnosa od zajedničkog interesa između Vlade Crne Gore i Islamske zajednice u Crnoj Gori Materijal Zaključci
7.Predlog odluke o izmjenama i dopuni Odluke o obrazovanju dijela Mješovite komisije za sprovođenje Ugovora o uređenju odnosa od zajedničkog interesa između Vlade Crne Gore i Jevrejske zajednice u Crnoj Gori Materijal Zaključci
8.Predlog mjera za prevenciju, suzbijanje i djelovanje Vlade Crne Gore u slučajevima nasilja među djecom, adolescentima i mladima 2023 Materijal Zaključci
9.Izvještaj o realizaciji Strategije o migracijama i reintegraciji povratnika u Crnoj Gori, za period 2021-2025. godine, za 2022. godinu sa Predlogom akcionog plana za implemetaciju Strategije o migracijama i reintegraciji povratnika u Crnoj Gori, za period 2023 - 2024. godina Materijal Zaključci
10.Predlog okvirnog tehničkog aranžmana u vezi sa izvođenjem i pružanjem podrške države domaćina tokom Vježbe "Jadranski udar" ("Adriatic Strike") Materijal Zaključci
11.Informacija o korišćenju sredstava Tekuće budžetske rezerve u cilju implementacije Zaključka Skupštine Crne Gore Materijal Zaključci
12.Izvještaj o zdravstvenom stanju šuma u 2022. godini Materijal Zaključci
13.Izvještaj o javnim nabavkama za 2022. godinu Materijal Zaključci
14.Izvještaj o poslovanju Društva sa ograničenom odgovornošću Inovaciono preduzetnički centar „Tehnopolis“ Nikšić za 2022. godinu s Predlogom programa rada i Finansijskim planom za 2023. godinu Materijal Zaključci
II MATERIJALI KOJI SE VLADI DOSTAVLJAJU S PREDLOGOM DA SE O NJIMA NE RASPRAVLJA
15.Predlog odluke o izmjeni Odluke o osnivanju Nacionalnog odbora za bezbjednost civilnog vazduhoplovstva (bez rasprave) Materijal Zaključci
16.Informacija o zaključivanju Memoranduma o razumijevanju u vezi sa finansiranjem izgradnje novih objekata za vrtić Međunarodne škole Vrhovne komande savezničkih snaga za Evropu sa Predlogom memoranduma (bez rasprave) Materijal Zaključci
17.Informacija o Finansijskom sporazumu između Vlade Crne Gore i Evropske komisije o Godišnjem akcionom IPA programu za Crnu Goru za 2022. godinu s Predlogom finansijskog sporazuma (bez rasprave) Materijal Zaključci
18.Informacija o stanju u oblasti elektronskih usluga povjerenja i elektronske identifikacije u Crnoj Gori (bez rasprave) Materijal Zaključci
19.Predlog urbanističko tehničkih uslova za izradu tehničke dokumentacije za izgradnju objekta za proizvodnju električne energije iz obnovljivih resursa – solarne elektrane, po zahtjevu „SOMSOL“ d.o.o. Podgorica, a u skladu sa članom 218c Zakona o planiranju prostora i izgradnji objekata („Službeni list CG“, br. 64/17, 44/18, 63/18, 82/20 i 86/22) (bez rasprave) - povučeno na zahtjev predlagača
20.Predlog za preusmjeravanje sredstava sa potrošačke jedinice Ministarstvo unutrašnjih poslova na potrošačku jedinicu Ministarstvo vanjskih poslova (bez rasprave) Materijal Zaključci
21.Predlog za preusmjerenje budžetskih sredstava sa potrošačke jedinice Ministarstvo javne uprave na potrošačku jedinicu Uprava za ljudske resurse (bez rasprave) Materijal Zaključci
III MATERIJALI KOJI SE VLADI DOSTAVLJAJU RADI DAVANJA MIŠLJENJA ILI SAGLASNOSTI
22.Predlog mišljenja na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o reprogramu poreskog potraživanja (predlagač poslanica Jelena Božović) (bez rasprave) Materijal Zaključci
23.Predlog odluke o utvrđivanju koeficijenata za zarade zaposlenih u Javnoj ustanovi Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i lica sa invaliditetom Pljevlja (bez rasprave) Materijal Zaključci
24.Predlog za davanje saglasnosti za zaključivanje aneksa Ugovora o korišćenju šuma u državnoj svojini broj 01-311/22-441/1 od 07.09.2022. godine, zaključenog sa „Pelengić Trade“ d.o.o. iz Bijelog Polja (bez rasprave) Materijal Zaključci
25.Pitanja i predlozi
25.1Predlog odluke o osnivanju Javne zdravstvene ustanove Kliničko-bolnički centar Kotor Materijal Zaključci
25.2Predlog odluke o osnivanju Javne zdravstvene ustanove Kliničko-bolnički centar Berane Materijal Zaključci
25.3Predlog za uplatu avansa Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore prema Institutu za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ Materijal Zaključci
25.4Predlog za preusmjerenje sredstava sa Tekuće budžetske rezerve Materijal Zaključci
25.5Predlog za davanje saglasnosti o pokretanju postupka vraćanja prava raspolaganja sa Opštine Kotor na Vladu Crne Gore radi ostvarivanja javnog interesa – realizacije projekta žičara Kotor-Lovćen Materijal Zaključci
25.6Informacija o nastavku aktivnosti na uspostavljanju pravnog i institucionalnog okvira za sprovođenje podrške Evropske unije kroz finansijsku perspektivu IPA III (2021-2027) Materijal Zaključci
25.7Informacija o namjeri Ministarstva finansija da unaprijedi sistem nadzora priređivanja igara na sreću Materijal Zaključci
25.8Informacija o namjeri uvođenja sistema elektronskih faktura Materijal Zaključci
25.9Informacija o planu mjera na suzbijanju nelegalnog izdavanja smještaja Materijal Zaključci
IV NA UVID
-Izvještaj o učešću potpredsjednika Vlade i ministra kapitalnih investicija mr Ervina Ibrahimovića na potpisivanju Finansijskog sporazuma između Inspektorata za životnu sredinu i saobraćaj Nizozemske i Ministarstva kapitalnih investicija Crne Gore Materijal
26.Informacija o hedžing aranžmanu zaključenom u julu 2021. godine sa analizom mogućnosti vezanih za dalju realizaciju hedžing aranžmana - INTERNO
27.Informacija o obezbjeđivanju finansijskih sredstava Agenciji za nacionalnu bezbjednost - INTERNO
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?