- Vlada Crne Gore
Ministarstvo unutrašnjih poslova Uhapšena dva službenika Uprave policije zbog nasil...
Uhapšena dva službenika Uprave policije zbog nasilničkog ponašanja na štetu turskih državljana
Po naređenju v.d. direktora Uprave policije Nikole Terzića, službenici Odjeljenja bezbjednosti Kotor su danas, 8. septembra 2023. godine, u prostorijama Osnovnog suda u Kotoru, lišili slobode policijske službenike ovog Odjeljenja policije, S.V. i M.V., za kojima su bile raspisane potjernice zbog krivičnog djela nasilničko ponašanje, koje je počinjeno na štetu turskih državljana u događaju od 27. avgusta 2023. godine.
Nakon lišenja slobode, sprovedeni su u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Kotor, gdje su zadržani i oni će sjutra biti privedeni nadležnom tužiocu Osnovnog državnog tužilaštva u Kotoru, na dalju nadležnost i postupanje.
Policijski službenici S.V. i M.V. su nakon podnošenje krivične prijave protiv njih u vezi događaja na plaži Ploče, u kojem su učestvovali, sve do danas bili nedostupni nadležnim državnim organima.