Konstatujući da je situacija u poplavama ugroženim opštinama u potpunosti pod kontrolom, da svi državni organi uključeni u pružanju pomoći posao rade veoma kvalitetno i profesionalno, pokazujući sposobnost rukovođenja kriznim situacijama, Operativni tim Vlade zaključio je da su se stekli uslovi za bezbjedan povratak u domove značajnog dijela stanovništva. Na sastanku Tima naglašeno je da, uprkos nepovoljnim uslovima za transport, treba što hitnije intervenisati i obezbijediti dopremanje ogrijeva za domaćinstva.
Na osnovu do sada prispjelih informacija, terenske ekipe Instituta za zdravlje dezinfekovale su 423 domaćinstva i 7 kolektivnih centara. Te aktivnosti biće nastavljene i u narednom periodu kao i pružanje zdravstvene zaštite ugroženom stanovništvu, distribucija vode, higijenskih paketa, evidentiranje domaćinstava u kojima su se stekli uslovi za procjenu štete i dopremanje pomoći ugroženim farmerima u stočnoj hrani. Pozitivna informacija je i da je epidemiološka situacija i dalje stabilna.
Ekipe Elelektroprivrede nastavile su sa priključivanjem objekata na niskonaponsku mrežu, a od ukupnog broja potrošača u Crnoj Gori ostalo je da se priključi još 95. Nastavljaju se radovi na saniranju putne infrastrukture na kojima je uključena sva neophodna mehanizacija i stručni timovi Direkcije za puteve, Direkcije za javne radove i inženjeriske jedinice Vojske CG.
Tim je konstatovao da je do sada 9 zemalja članica NATO-a i Partnerstva za mir uputilo pomoć Crnoj Gori, te da je najavljena pomoć još nekih koja će uslijediti narednih dana.
Vlada je na jučerašnjoj sjednici preporučila svim zaposlenim u državnim organima da za stanovništvo poplavljenih područja Crne Gore, izdvoje jednu dnevnicu.