Povodom ubistva koje se dogodilo 22 marta u Andrijevici, u kojem je V.K. usmrtio svoju suprugu J.K., Ministarstvo za ljudska i manjinska prava koristi priliku da podsjeti javnost i relevantne institucije na ozbiljnost problema nasilja u porodici, kao i neophodnost poštovanja i pune implementacije postojećeg nacionalnog i međunarodnog zakonskog okvira.
Napominjemo da je u Krivičnom zakoniku Crne Gore sankcionisano krivično djelo nasilje u porodici i porodičnoj zajednici. U cilju što efikasnije zaštite žrtava nasilja Skupština Crne Gore je u avgustu protekle godine usvojila Zakon o zaštiti od nasilja u porodici, kojim se omogućava pomoć žrtvama nasilja kroz multidisciplinarni pristup i koordiniranu akciju svih organa koji se bave ovim pitanjem. U tu svrhu neophodno je u odmah usvojiti Strategiju o zaštiti od nasilja u porodici na državnom nivou, koja će obezbijediti koordiniranu aktivnost svih institucija čija je nadležnost prevencija i sankcionisanje nasilja u porodici.
Ministarstvo i ovom prilikom zahtijeva od institucija koje dolaze u kontakt sa slučajevima nasilja u porodici da evidencije o prijavljenim slucajevima nasilja, žrtvama, uciniocima nasilja, izrecenim zaštitnim mjerama, kao i o drugim mjerama zaštite i pomoći blagovremeno dostavljaju Ministarstvu za ljudska i manjinska prava shodno obavezama koje proističu iz člana 34 Zakona o zaštiti od nasilja u porodici .
Nasilje u porodici jedno je od najsurovijih pokazatelja koliko još napora cjelokupno društvo, a posebno nadležne institucije i organizacije, treba da učine, da bi se i sfera porodičnog, a zatim i javnog života učinila ravnopravnijom i dostojanstvenijom. Ovaj globalni problem nadilazi granice politika, kultura, ekonomija, religija, iskazujući se u različitim oblicima i ne zaobilazeći ni jedno društvo.