Na radnom doručku razgovarano je o Prostornom planu posebne namjene za područje Morskog dobra, optimizaciji poslovnog ambijenta kroz kreiranje povoljne fiskalne i poreske politike u turizmu, novim oblicima turističkih objekata, poboljšanju sveukupne tehničke infrastrukture, poboljšavanju dostupnosti Crne Gore, destinacijskom menadžmentu, te kadrovskoj politici u oblasti turizma.
Ministar Gvozdenović je iskazao zadovoljstvo zbog uspješne ovogodišnje sezone, te naglasio da je za dalji razvoj potreban strateški pristup, kako bi se riješio problem sezonalnosti i unaprijedila svaka naredna turistička sezona. Ministar je istakao značaj rješavanja pitanja kvalifikovanog kadra u turizmu i naglasio da se rješenje za prevazilaženje takvih izazova može naći kroz program srednjih škola i fakulteta, odnosno, kroz usmjeravanje i motivisanje učenika za oblasti gdje je deficitaran kadar.
Prisutni su iskazali zadovoljstvo zbog uloženih napora u cilju unapređenja infrastrukture, ali i naglasili da kao uslov za kreiranje dodatnih turističkih kapaciteta i razvoj visokokvalitetnog turizma potrebno je dalje unapređenje iste. Učesnici sastanka istakli su značaj pojednostavljenja vizne procedure za turiste koji dolaze sa novih emitivnih tržišta i sprovođenja dodatnih aktivnosti u pravcu unapređenja dostupnosti Crne Gore kao turističke destinacije. Takođe su konstatovali da je neophodno rješavanje problema privremenih objekata u narednom periodu, naročito u ključnim turističkim centrima, gdje su hotelski kapicetiti visoke kategorije, kako bi se u ambijentalnom smislu unaprijedila turistička zona.
Uz odobravanje dosadašnjih podsticaja i olakšica u turizmu, učesnici sastanka dali su punu podršku Vladinom predlogu fiskalnih mjera, usvojenim u julu ove godine, uz očekivanja da će se predložene mjere već od 2016. godine početi primjenjivati. Na sastanku je zaključeno da je neophodno dati podršku velikim razvojnim projektima, koji doprinose kvalitetu turističke ponude i na taj način Crna Gora dobija renomirane turističke brendove.