Konkurs je raspisan u skladu sa Zakonom o uređenju prostora i izgradnji objekata prema kojem Vlada, odnosno izvršni organ lokalne samouprave, za objekte od opšteg interesa, može odrediti lokaciju u skladu sa smjernicama iz planova sire teritorijalne cjeline. Vlada je na sjednici od 26.marta 2015. godine donijela Odluku o određivanju lokacije za hotelski rezort Miločer, sa programskim zadatkom, a u skladu sa smjernicama iz planova šire teritorijalne cjeline. U skladu sa tim, Ministarstvo održivog razvoja i turizma je 9. juna 2015. godine raspisalo pozivni konkurs na koji je pristiglo osam radova.
Žiri u sastavu: doc. Dr Veljko Radulović, prof. Branislav Mitrović, Dijana Vučinić, mr Lidija Ljesar, Dejana Marković, Angeliki Adam i Anica Terzić –imao je za zadatakodabir najboljih radovau skladu sa kriterijumima valorizacije ukupnog potencijala lokacije i uvažavanja i nadogradnje postojećeg konteksta, skladne urbanističko-arhitektonske forme sa kvalitetno definisanim funkcijama kao i sa kriterijumima energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije. Ocjena žirija je bila da nijedan rad nije u punom kapacitetu postigao uspjeh i ravnomjeran kvalitet na svim lokacijama pa u skladu sa tim nije dodijeljena prva nagrada , a izdvojena su tri rada koji su se istakli svojim potencijalima. Vodeći se već postavljenim kriterijumima žiri je 25. septembra 2015. godine donio jednoglasnu odluku o dodjeli dvije ravnopravne druge nagrade i jednu treću nagradu.
Jedna ravnopravna druga nagrada dodijeljena je autorskom timu iz Beograda: Dejan Miljković, Aleksa Bijelović i Petar Sazdanović sa saradnicima: Jelisaveta Arsenović, Jelena Petrović, Milica Maksimović i Ivan Krnjajić.
Poseban kvalitet ovog rješenja žiri je prepoznao u dobroj funkcionalnoj razradi čitavog kompleksa i dosljednim urbanističkim rješenjima baziranim na jasno pokazanom stavu prema zatečenom kontekstu. Dispozicija predmetnih sadržaja na svim lokacijama, međusobni odnos i matrice komunikacija ilustruju posebnu senzitivnost prema postojećem kontekstu, njegovim prirodnim i pejzažnim elementima, ali i funkcionalnim pravcima kretanja. Takođe, prepoznata je odmjerenost u arhitektonskim rješenjima, prevashodno zasnovana na jednostavnoj stereometriji sklopova, autentičnoj materijalizaciji, što je sve u funkciji pravilne interpretacije arhitektonskog naslijeđa.
Sljedeća ravnopravna druga nagrada dodijeljena je kompaniji Elastic arhitects iz Atine.
Ovu odluku žiri opravdava veoma kvalitetnom urbanističkom postavkom novog hotela u ovom rješenju, najzahtjevnijeg gabarita u konkursnom zahvatu. Autori nagrađenog rada kreiraju arteficijalnu topografiju kroz plasman novih "ozelenjenih brijegova" uz detaljnu razradu načina implementacije rješenja pejzažne arhitekture, koja su posebno važna u ukupnoj slici budućeg sklopa i time u doživljaju njegovog arhitektonskog karaktera.
Treća nagrada dodijeljena je autorskom timu: Anđelka Badnjar Gojnić, Marija Krsmanović Strigheta i Bruno Oliveira Stringheta, saradnici Tijani Stevanović i timu zaduženom za vizualizaciju: studio Edit i Jovan Topalović.
Žiri pohvaljuje nivo razrade ovog konkursnog rješenja kako u cijelom sklopu tako i u detaljnoj razradi pojedinih lokacija. Reakcija na programsko zoniranje i funkcionalnu organizaciju je afirmativna ali je primijećen izvjestan diskontinuitet u odnosu na kulturno-istorijski kontekst Miločerskog kompleksa.
Članovi žirija su jednoglasno zaključili da je potrebno voditi računa kod implementacije nagrađenih radova u planski dokument, te poštovati njihov urbanistički koncept, spratnosti, građevinske zone i ključne elemente arhitektonskog koncepta.