Zahvalivši se na kontinuiranoj poršci te institucije u komuniciranju značaja procesa pristupanja Sjevernoatlantskoj alijansi, Garčević je naglasio i efekte koji se tiču kodifikacije i standardizacije proizvoda i usluga crnogorskog privrednog sektora. Na izuzetno posjećenom sastanku, kojem su prisustvovali predstavnici svih sektora privrede, nacionalni koordinator je govorio o šansama koje se otvaraju pred ekonomskim sektorom Crne Gore, navodeći primjere iz uporedne prakse zemalja koje su postale članice Alijanse u posljednja dva ciklusa proširenja.
Predsjednik Privredne komore Crne Gore Velimir Mijušković kazao je da postoji veliki prostor za ulaganja i da, u tom pogledu, Crna Gora ima što da ponudi ne samo na NATO, nego na inostranom tržište uopšte. Predstavnici značajnog broja sektora PK saopštili su konkretne sugestije i predloge ka postizanju tog značajnog cilja.
Zajednički je ocijenjeno da se treba fokusirati na prezentaciju crnogorskih privrednih potencijala. U tom kontekstu, naglašeni su benefiti sticanja "NATO- koda" i iskazana potreba i neophodnost nastavka kodifikacije proizvoda i usluga. Dogovorene su konkretne aktivnosti koje će uključiti i predstavnike privrednih komora iz regiona, koji bi sa našim privrednicima podijelili njihovo iskustvo.
Sastanak u Privrednoj komori bila je prilika za osvrt na brojne zajedničke aktivnosti sa Komunikacionim timom, te na neophodnost nastavaka plodotvorne saradnje.
Komunikacioni tim Savjeta za članstvo u NATO