Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodni saziv Vlade Crne Gore.
Arhiva

Osumnjičeni za tešku krađu u Ulcinju identifikovani i lišeni slobode istog dana kada je ovo krivično djelo izvršeno; policija pronašla i vlasniku vratila sve otuđene stvari

Objavljeno: 2016-12-13 21:28:22 Autor: UP
Službenici Uprave policije MUP-a – Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj su, 11. decembra 2016. godine, u kratkom roku identifikovali i lišili slobode R.B. (23) i A.S. (26), državljane Republike Albanije, zbog sumnje da su istog dana u mjestu Zoganje – Opština Ulcinj počinili tešku krađu na štetu N.A. iz Ulcinja.

Osumnjičeni su, kako se sumnja, počinili tešku krađu način što su uz upotrebu fizičke snage provalili u unutrašnjost kuće oštećenog lica iz koje su tom prilikom otuđili sef, dva lap topa, četiri mobilna telefona, kao i zlatni nakit. Vrijednost otuđenih stvari iznosi 5.000 eura.

O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, koji se izjasnio o pravnoj kvalifikaciji događaja.

Policijski službenici su u kratkom vremenskom periodu identifikovali i lišili slobode R.B. i A.S. i priveli ih državnom tužiocu u ODT na dalju nadležnost, uz krivičnu prijavu zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo teška krađa.

Službenici OB Ulcinj su kod osumnjičenih lica pronašli sve predmete otuđene u ovom krivičnom djelu i vratili ih vlasniku.