Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodni saziv Vlade Crne Gore.
Arhiva

Generalna direktorka prof.dr Vesna Miranović govorila na stručnoj radionici: „Usklađivanje profesije medicinske sestre u Crnoj Gori sa zahtjevima Direktive 55/2013“

Objavljeno: 2017-02-21 21:02:00 Autor: Ministarstvo zdravlja / Služba za odnose s javnošću

Izlaganje generalne direktorice Direktorata za kontrolu i unaprjeđenje kvaliteta u Ministarstvu zdravlja Crne Gore, prof.dr Vesne Miranović, na stručnoj radionici: „Usklađivanje profesije medicinske sestre u Crnoj Gori sa zahtjevima Direktive 55/2013“, koju je organizovalo Nacionalno udruženje medicinskih sestara i babica Crne Gore:

 

 

Poštovane medicinske sestre, babice, uvaženi gosti predstavnici medija,

 

 

Predstavlja mi izuzetno zadovoljstvo da u svoje lično i u ime Ministarstva zdravlja pozdravim najbrojniju populaciju u zdravstvstvenom sistemu i poželim uspješan rad današnje stručne radionice na temu „Usklađivanje profesije medicinske sestre u Crnoj Gori sa zahtjevima Direktive 55/2013“ .

Uloga medicinskih sestra i tehničara u reformi sistema zdravstva, izuzetno je značajna, jer oni predstavljaju oslonac zdravstvene njege, a njihov rad je poznat i priznat na našim prostorima. Svjesni smo činjenice da bez adekvatne zdravstvene njege kao integralnog dijela zdravstvene zaštite nema dobrog unapređenja zdravlja, pravilne prevencije bolesti i brige o fizički, mentalno i socijalno oboljelim i onesposobljenim licima svih uzrasta, kako u  porodici tako i u zajednici i zdravstvenim ustanovama. Crnogorsko sestrinstvo krenulo je krupnim koracima da radi na razvijanju i unaprijeđenju zdravstvene njege. To se može postići samo obrazovanjem i obukom medicinskih sestara i tehničara. Samo takva, najbrojnija populacija u zdravstvu, imaće snage da iznese teret odgovornosti tokom reforme zdravsta u Crnoj Gori.

Poštovane medicinske sestre i babice,

 

Ministarstvo zdravlja u saradnji sa Udruženjem medicinskih sestara, sprovodi aktivnosti u cilju unaprjeđenja sestrinstva i razvoja zdravstvene njege. Posebnu važnost  sestre imaju u liječenju onih koji su onesposobljeni, a još značajniju ulogu imaju u teškim trenucima života kada nam je topla ljudska riječ najpotrebnija.To se, vi znate,  može postići samo obrazovanjem i obukom medicinskih sestara i tehničara. Samo takva, najbrojnija populacija u zdravstvu, imaće snage da iznese teret odgovornosti tokom reforme zdravsta u Crnoj Gori.

Sigurna sam da će i ova radionica doprinijeti povećanje ukupnog kvantuma znanja i vještina medicinskih sestara i tehničara, blagovremenom prenošenju savremenih medicinskih dostignuća na sve nivoe zdravstvene zaštite, sa krajnjim ciljem poboljšanje kvaliteta zdravstvene zaštite stanovništva.

HVALA!