Djelovanje institicionalnih mehanizama i ostalih relavantnih institucija, nosilaca aktivnosti, na nacionalnom i lokalnom nivou, doprinijelo je značajnom poboljšanju položaja žena u različitim segmentima i oblastima društva konstatovano je u Izvještaju o realizaciji Programa sprovođenja za proteklu godinu Plana aktivnosti za postizanje rodne ravnopravnosti 2017-2021.
U sprovođenju aktivnosti Programa sprovođenja, podrška je data i od strane međunarodnih organizacija – Kancelarije UNDP-a i Misije OEBS-a u Crnoj Gori, koje su kao partnerske organizacije pružale i finansijsku i tehničku pomoć za realizaciju aktivnosti predviženih planom, zatim Delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori. NVO sektor je, takođe, imao značajnu ulogu u sprovođenju aktivnosti, kako kroz svoje samostalne projekte, tako i kroz učešće u zajedničkim projektima i kampanjama.
Dokument u fokusu ima aktivnosti koje su se posebno odnosile na edukaciju i promociju u vezi sa domaćim i međunarodnim antidiskriminacionim zakonodavstvom, veće političke participacije žena, boljeg ekonomskog položaja žena, te borbe protiv svih oblika nasilja.
Podaci predstavljeni u dokumentu, pokazali su da je neophodno preduzimati dalje strateške mjere za osiguranje sprovođenja strateških ciljeva postavljenih PAPRR-om-
U vezi sa tim neophodno je preduzimati mjere za povećanje efikasnosti dalje izgradnje kapaciteta institucija u cilju sprovođenja i izvještanja o aktivnostima iz oblasti rodne ravnopravnosti.
Na sjednici je usvojen i novi Programom sprovodjenja PAPRR-a, kojim su predviđene aktivnosti za naredni dvogodišnji period.
Ministarstvo za ljudska i manjinska prava