Učenici Gimnazije Kotor, Franka Peruđini i Luka Mjesečević, zajedno sa profesoricom i mentorkom Slavicom Stupić, predstavljali su Crnu Goru na konferenciji u Bukureštu, održanoj u periodu od 28. oktobra do 1. novembra, na poziv Rumunske nacionalne komisije za UNESCO upućen školama UNESCO-ve mreže pridruženih škola (ASPnet).
Podregionalni obrazovni projekat “Molimo za nematerijalnu baštinu –Tradicije i zanati na UNESCO-voj listi nematerijalne kulturne baštine (Pleading for intangible heritage - Traditions and crafts on the UNESCO List of Intangible Cultural Heritage), finansijski podržan od strane UNESCO-vog Programa participacije 2018-2019, imao je za cilj razmjenu iskustava, znanja i dobrih praksi između škola, zajednica i organa u oblasti nematerijalne kulturne baštine, a finansiran je od strane UNESCO-vog programa participacije 2018-2019. godine.
Crnogorski tročlani tim predstavio je ovogodišnju prijavljenu nominaciju za UNESCO - Bokeljsku mornaricu, specifičnost njenog osnivanja, koreografiju bokeljskog kola, te bokeljsku nošnju. Promovisana je i dobrotska čipka i njena izrada, kao jedan od karakterističnih tradicionalnih zanata u Boki Kotorskoj.
U projektu su učestvovali i timovi iz Bugarske, Moldavije, Ukrajine, Makedonije, Srbije i Rumunije.
Učešće tima Gimnazije u ovom projektu, finansijski su podržali Opština Kotor i Ministarstvo prosvjete.