Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava je u svim politikama koje se tiču zabrane diskriminacije lica sa invaliditetom prepoznalo i apostrofiralo aktivnosti koje će doprinijeti snaženju promocije jednakosti žena i djevojčica sa invaliditetom i jačanju opšte percepcije donosioca odluka o pristupu invaliditetu zasnovanom na ljudskim pravima, koja su opštevažeća i čija univerzalnost obavezuje na zajedničku reakciju cijelog društva, poručila je vršiteljka dužnosti generalne direktorice Direktorata za zaštitu i jednakosti lica sa invaliditetom, Irena Rakočević, na okruglom stolu „Prava žena i djevojaka sa invaliditetom u Tuzima“.
Žene i djevojčice sa invaliditetom u Crnoj Gori su višestruko diskriminisane, zato se moraju učiniti veći napori da se zajedničkim snagamo borimo protiv svake vrste diskriminacije.
Važno je istaći da strategija o zabrani diskriminacije lica sa invaliditetom i promociju jednakosti ima oblast koja se odnosi na žene sa invalidtetom, to pokazuje da smo prepozali i predvidjeli aktivnosi da se stanje u toj oblasti poboljša, saopštila je Rakočević.
Okrugli sto organizovan u sklopu projekta Vidljive-žene i djevojke sa invaliditetom, do strane Nevladinog udruženja „Djeca Crne Gore“ uz podršku Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.
Cilj okruglog stola je predstavljanje projekta i postignutih rezultata, kao i ispitivanje izazova sa kojima se susreću žene i djevojke sa invaliditetom, ali i kako smanjiti barijere i poboljšati sveukupnu situaciju na terenu.