Način na koji umjetnički direktor Nikšićkog pozorišta, Janko Jelić tumači temu diskriminacije žena u Crnoj Gori, najbolje govori o nivou svijesti laičke javnosti i stepenu nepoznavanja fenomena nasilja nad ženama.
Više od toga zabrinjava činjenica da je ovakav ‘šamar’ svim žrtvama nasilja u porodici zadao neko ko se nalazi na čelu ustanove koja treba da promoviše plemenite teme, kulturu, da upravo kroz suptilne vidove razvijanja svijesti, što je između ostalog i zabranjena predstava, osnaži borbu svih neravnopravnih, a žene u Crnoj Gori to jesu.
Gospodina Jelića, ako ništa drugo, demantuje statistika i učestalost psihički i fizički zlostavljanih zena, a da ne govorimo o onima koje danas ne mogu govoriti, jer su ubijene od strane svojih partnera.
Važno je istaći, a zarad edukacije i umjetničkog direktora Nikšićkog pozorišta, da nasilje nad zenama predstavlja najprisutniji vid kršenja ljudskih prava, zasnovan na istorijski nejednakim odnosima moći muškaraca i žena, čemu je doprinio i mehanizam rigidnih muških odluka, poput ove.