|
|
Rok za prijavu: | 15. septembar 2021. u 17:00 CEST |
Otvoreno za: | Univerzitete/akademske institucije, mala i srednja preduzeća/veće kompanije, tehnološke provajdere |
Benefiti: | Maksimalni iznos sredstava po konzorcijumu: do 80,000€ EU sredstava |
Saznajte više: | |
Link za apliciranje: |
SMART4ALL poziva zainteresovane kompanije i institucije iz Crne Gore da se prijave za dodjelu grantova u sklopu Drugog otvorenog poziva za finansiranje eksperimenata fokusiranog transfera tehnologije - FTTE. Ovi grantovi su dio Horizont 2020 SMART4ALL projekta podržanog od strane Evropske unije. Projekat ima za cilj da poveže Digitalne Inovacione Hub-ove širom Evrope. Sastoji se od konzorcijuma koji čini 25 partnera iz 16 zemalja.
Eksperimenti fokusiranog transfera tehnologije (FTTE) su kratkoročni CPS i IoT eksperimenti u trajanju od 9 mjeseci koji imaju za cilj uspostavljanje prekogranične saradnje između akademskih partnera i preduzeća. FTTE eksperimenti imaju za cilj ubrzanje projekata orjentisanih na proizvode i nude smjernice za njihovu uspješnu komercijalizaciju. Kroz ove eksperimente, jedan projektni partner vrši transfer tehnologije drugom partneru i na taj način omogućava poboljšanje proizvoda ili procesa. Projektni partneri moraju biti dva različita entiteta iz dvije države, s tim da konzorcijum može biti sastavljen od jednog akademskog i jednog industrijskog partnera ili dva industrijska partnera, a nikako od dva akademska partnera. Industrijski partner ima ulogu vodećeg partnera, odnosno on treba biti nosilac projekta.
FTTE projektni predlozi trebaju biti fokusirani na oblasti koje nisu adekvatno predstavljene u tekućim Smart Anything Everywhere (SAE) projektima i moraju se odnositi na neku od sljedećih prioritetnih oblasti:
Digitalizovani transport,
Digitalizovana poljoprivreda,
Digitalizovana životna sredina i
Digitalizovano bilo šta (Digitized Anything).
SMART4ALL će odabrati 4 projekta, odnosno eksperimenta koja će finansirati shodno procesu selekcije vezanom za Drugi otvoreni FTTE poziv.
Konzorcijum sastavljen od dva različita entiteta iz dvije različite države, pri čemu jedan akademski/industrijski partner ima ulogu provajdera tehnologije, a drugi industrijski partner ima ulogu primaoca tehnologije.
U konzorcijum se mogu uključiti sljedeći aplikanti:
Univerziteti ili akademske institucije
Mala i srednja preduzeća (MSP) ili veće kompanije shodno definicijama iz EU preporuke 2003/361.
Tehnološki provajderi.
Zemlje koje se mogu uključiti u projekat su: EU članice (uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo), zemlje pridružene H2020, i sve druge zemlje Jugoistočne Evrope koje nisu prethodno navedene, a koje su uključene u Aneksu A H2020 Radnog Programa.
Budući da je cilj SMART4ALL projekta da podrži digitalnu transformaciju u onim evropskim zemljama koje su inače slabo zastupljene u shemama finansiranja EU time što će im omogućiti vršenje prekograničnih eksperimenata, kozorcijumi u čijem sastavu bude makar jedan entitet iz zemalja Jugoistočne Evrope, imaće prednost u bodovanju. Prioritizovane zemlje su: Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Grčka, Mađarska, Kosovo, Moldavija, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Ruminija, Slovačka, Slovenija i Srbija.
Projektni predlozi moraju biti prekograničnog karaktera i mogu biti prijavljeni od strane bilo kog gore pomenutog entiteta, s tim da je uključenje MSP ili veće kompanije obavezno i ta kompanija treba biti nosilac projekta.
Aplikanti uključeni u konzorcijumu NE SMIJU biti postojeći partneri na SMART4ALL projektu.
Matchmaking usluge
Ukoliko želite pronaći organizaciju sa kojom biste aplicirali na ovaj poziv, posjetite stranicu vezanu za matchmaking usluge:
https://matchmaking.smart4all-project.eu/
Dobijanje finansijske podrške do €80,000 po projektu,
Uspostavljanje novih saradnji,
Dobijanje podrške od strane vodećih međunarodnih eksperata iz oblasti biznisa, etike i tehnologije,
Pristupanje novim coaching uslugama.
Vodič za aplikante i Često postavljana pitanja su dostupna na SMART4ALL veb sajtu (https://smart4all-project.eu/opencalls-apply-now).
Samo apliciranje se vrši online putem Fundingbox portala https://smart4all-2nd-ftte.fundingbox.com/
Da biste bili u toku sa najnovijim informacijama i objavama vezanim za otvorene pozive, prijavite se na SMART4ALL Newsletter (https://smart4all-project.eu/joinus/).
Sve regionalne i nacionalne organizacije koje su zainteresovane za praćenje SMART4ALL otvorenih poziva i aktivnosti u sklopu projekta mogu to uraditi putem sajta http://www.smart4all-project.eu i praćenjem na društvenim mrežama:
https://www.linkedin.com/SMART4ALLH2020
https://twitter.com/smart_4all
https://www.facebook.com/SMART4ALL.Project/
https://www.youtube.com/channel/SMART4ALL