Direktor Direktorata za sport Jojić specijalni gost delegacije Atletskog savez CG na Gibraltaru

Objavljeno: 23.06.2024. 16:00 Autor: Ministarstvo sporta i mladih PR služba

Direktor Direktorata za sport Zoran Jojić, bio je specijalni gost delegacije Atletskog saveza Crne Gore koja je učestvovala na Prvenstvu Evrope malih država na Gibraltaru.

Tom prilikom, Jojiću je uručeno specijalno priznanje od predsjednika Atletske federacije Gibraltara Franka Carerasa.

Crnogorski atletičari su na Gibraltaru ostvarili najveći uspjeh do sada, osvojivši četiri medalje, od čega je jedna bila zlatna, a tri srebrne.

Zlato Crnoj Gori obezbijedio je Tomaš Đurović u bacanju kugle, dok su srebro našoj reprezentaciji donijeli Danijel Furtula u disciplini bacanje diska, Marija Vuković u skoku uvis i Anđela Drobnjak u disciplini 100 metara sa preponama.

Takođe, zapažene rezultate ostvarili su Ognjen Marsenić u disciplini 100 metara, kojem je bronzana medalja izmakla za 3 stotinke, Ivan Kukuljević u disciplini bacanje diska, koji je osvojio peto mjesto, kao i Vesna Kljajević u bacanju kugle koja je takmičenje završila kao četvrta.

Na prošlom Prvenstvu Evrope malih država na Malti, Crna Gora je takmičenje završila sa dvije osvojene medalje.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?