Održan Okrugli sto na temu " Zajednička istorija i politička participacija manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica u Crnoj Gori"

Objavljeno: 11.04.2025. 08:09 Autor: Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava

U Bijelom Polju u prostorijama hotela " Franca ", Direktorat za očuvanje i unapredjenje prava manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica u okviru Aķcionog plana za 2025 godinu Strategije manjinske politike 2024- 2028. godine organizovalo je Okrugli sto na temu " Zajednička istorija i politička participacija manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica u Crnoj Gori". 

Okruglom stolu su prisustvovali 25 predstavnika drzavnih organa, institucija, lokalnih samouprava, nvo sektora koja u svojim oblastima se bave i očuvanjem i unapredjenjem i prava manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica. Predavac na temu je bio Profesor Adnan Prekić.

MLJMP

Na Okruglom stolu, direktor Direktorata g. mr. Arben Xhurreta je izmedju ostalog naveo da "Prava manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica su ogledalo jednog društva i države. Crna Gora je odlučna da prava manjinskih naroda su jedno od postulata države i društva u cijelini.

U tom cilju Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava priprema a Vlada Crne Gore usvaja Strategiju manjinske politike sa Akcionim planom.

Shodno Akcionom planom, Strategije manjinske politike 2024/2028 godine organizuje se i ovaj Okrugli sto koji se nadamo da će doprinjeti svima nama da se upoznamo više o istoriji manjinskih naroda u Crnoj Gori i njihovim pravima u oblasti plitičke participacije".

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?