Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Сусрет потпредсједника Владе и министра правде Душка Марковића са амбасадором СР Њемачке Пиусом Фишером

Објављено: 07.02.2013. 20:33 Аутор: Биро
Твининг пројекат реформе казнено-поправног система на којем је Црној Гори партнер Њемачка значајно ће унаприједити политику у овој области али и капацитете потребне за њено пуно спровођење, са посебним фокусом на увођењу и промоцији алтернативних видова кажњавања, саопштено је данас на састанку потпредсједника Владе и министра правде Душка Марковића и амбасадора СР Њемачке Пиуса Фишера, одржаним у Кабинету потпредсједника.

Састанку је присуствовао и резидентни твининг савјетник на пројекту Маријус Фидлер.

Саговорници су сагледали стање ствари кад је ријеч о систему извршења кривичних санкција у Црној Гори, размијенили мишљења о приоритетима реформе овог система, али и о значајним резултатима који су на овом пољу постигнути у посљедње двије године. На састанку је истакнут значај Одсјека за условну слободу у Министарству правде, а саговорници су се сагласили и о правцима његове даље професионализације у циљу постизања пуне оперативности одсјека. 

Састанак је био прилика да потпредсједник Марковић и амбасадор Фишер размијене мишљења о актуелним питањима кад је ријеч о евроинтеграционој политици Владе Црне Горе, нарочито о изради акционих планова за поглавља 23 и 24. Марковић је упознао Фишера о мјерама предвиђеним акционим плановима које за циљ имају јачање независности, одговорности и поузданости правосуђа али и борбу против корупције како на превентивном тако и на репресивном нивоу.

Потпредсједник Марковић је упознао саговорнике са активностима у оквиру свог портфеља, нарочито са анализом потребе рационализације судске мреже која ће се убрзо наћи на дневном реду Владе, те са корацима који ће након њеног усвајања услиједити како би се препоруке анализе имплементирале.

Саговорници су се сагласили и у оцјени да и поред значајних резултата који су постигнути у реформи правосудног система у Црној Гори на генералном плану, не јењава значај измјена Устава у дијелу који се односи на правосуђе, као приоритета из којег су изведене све остале обавезе из ове области, како на националном плану, тако и на плану европских интеграција Црне Горе. 
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?