Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Предсједник Владе РЦГ Жељко Штурановић примио амбасадора СР Њемачке у Црној Гори Томаса Шмита

Објављено: 01.12.2006. 02:19 Аутор: Насловна страна
Предсједник Владе Републике Црне Горе Жељко Штурановић, примио је данас у Подгорици амбасадора Савезне Републике Њемачке у Црној Гори Томаса Шмита.

Амбасадор Шмит је честитао предсједнику Владе избор на ту дужност и поновио спремност своје Владе на даљу сарадњу измедју двије земље у различитим областима. Он је нагласио значај позива Црној Гори са Самита у Риги да се придружи програму "Партнерство за мир", наглашавајући да је Њемачка такву одлуку снажно подржала.

Предсједник Владе је изразио захвалност њемачкој Влади на помоћи коју пружа Црној Гори, како билатералним путем, тако и кроз различите облике мултилатералне сарадње, у процесу укупног друштвено-економског развоја, доприносећи изградњи привредног система на савременим тржишним принципима. Он је обавијестио амбасадора Шмита да ће и у наредном периоду, тежиште активности Владе бити на економском развоју и даљем јачању макроекономске стабилности, те убрзавању процеса европских и евроатлантских интеграција. Након позива за чланство у програму НАТО "Партнерство за мир", Влада ће настојати да оствари значајан искорак у правцу прикључивања Европској унији, усаглашавањем и, затим, потписивањем Споразума о стабилизацији и придружавању са Унијом.

У разговору је изражено обострано задовољство развојем билатералних односа и сарадње, чију основу представља континуирани дијалог на високом политичком нивоу, као и учестали сусрети представника владиних ресора и привредних удружења. Као могуће области за даљи развој билатералне, и посебно економске сарадње, означени су даља изградњу неопходне инфраструктуре и реализација туристичких потенцијала, регулисање водоснабдијевања и третман отпадних вода, електроснабдијевање, као и подстицање развоја малих и средњих предузећа у циљу постизања веће запослености.

Изражено је увјерење да ће добри резултати у области билатералне сарадње бити унаприједјени у наредном периоду, јер за то постоји интерес и спремност код обије стране. Сарадња на основу буџетске помоћи све више ће уступати мјесто развојним плановима и програмима, које усмјеравају економске законитости.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?