Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Сусрет министра Стијеповића са представницима Међународне организације рада - Подрегионалне канцеларије за Централну и Источну Европу

Објављено: 14.11.2003. 01:19 Аутор: Насловна страна
Данас се министар рада и социјалног старања у Влади Републике Црне Горе Славољуб Стијеповић са сарадницима сусрео са представницима Међународне организације рада - Подрегионалне канцеларије за Централну и Источну Европу, које је предводила госпођа Петра Улсхоефер, директор ове канцеларије са сједиштем у Будимпешти. Пријему су присуствовали и представници Уније послодаваца Црне Горе.

Министар Стијеповић је високе госте упознао са резултатима које Министарство рада и социјалног старања постиже у области реформе тржишта рада, запошљавања, пензијског и инвалидског осигурања, сузбијања рада на црно и сиве економије. Посебно је нагласио одлучност Владе Републике Црне Горе да спроведе пројектоване економске и демократске реформе и одлучно реализује процесе који воде у пуну европску интеграцију државе Црне Горе.

Такође је било говора о социјалном дијалогу, односно његовом прихватању као начину и средству одлучивања по питањима социјалног и економског развоја између социјалних партнера.

Госпођа Улсхоефер је изразила задовољство постигнутим, посебно се осврнувши на однос који Министарство рада и социјалног старања има према социјалним партнерима, као и на спремност Међународне организације рада за пружање помоћи напорима у спровођењу започетих реформи тржишта рада.

На састанку је договорена сарадња у вези два нова пројекта у оквиру Иницијативе Пакта стабилности за социјалну кохезију, које финансира Француска Влада, а у вези са реформом социјалног дијалога и социјалне сигурности.

На крају је министар Стијеповић указао да наша досадашња искуства у развоју социјалног дијалога, иако још увијек релативно скромна, потврђују становиште да структуре, процеси и форме остваривања ефикасног социјалног дијалога омогућавају да се лакше рјешавају важна економска и социјална питања, да се њиме подстиче добро управљање државом и привредом, унапређује социјални мир и стабилност, а тиме покреће и економски напредак, на чему Влада Републике Црне Горе предано ради.


БИРО ЗА ОДНОСЕ

С ЈАВНОШЋУ
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?