Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар Вучинић примио предсједницу Одбора за безбједност и одбрану Бундестага

Објављено: 02.11.2010. 23:00 Аутор: МОД
Министар одбране Боро Вучинић примио је данас предсједницу Одбора за безбједност и одбрану Скупштине Савезне Републике Њемачке (Бундестаг) Сузан Кастнер. Састанку су присуствовали амбасадор СР Њемачке у Црној Гори Петер Плате и војни аташе потпуковник Јохан Еверт.

Министар одбране је упознао саговорницу са спољнополитичким опредјелјенјем Црне Горе да постане чланица НАТО и ЕУ и достигнутим резултатима на плану изградње система одбране у Црној Гори. Вучинић је информисао Сузан Кастнер о учешћу припадника Војске у мировним мисијама у свијету и нагласио даљу посвећаност остварењу циљева мисије ИСАФ у Авганистану, у оквиру које је присутан црногорски контингент под регионалном комадом СР Њемачке. Сарадњу са њемачким Министарством одбране оцијенио је као изузетно значајну и обавијестио саговорницу да је данас усаглашен веома садржајан План билатералне сарадње за 2011. годину у Подгорици. Захвалио се на прилици да се црногорски кадети и официри школују и усавршавају на њемачким војним академијама и истакао задовољство присуством њемачких пилота у регионалном Центру за обуку пилота у Голубовцима.

Предсједница Одбора Кастнер изразила је задовољство посјетом нашој земљи и укупном билатералном сарадњом. Захвалила је на напорима за проналажење адекватне локације за гробље њемачких војника који су страдали током Другог свјестког рата у нашој земљи. Исказала је признање за учешће наших војника у ИСАФ мисији и казала да савезници препознају допринос Црне Горе. Госпођа Кастнер информисала је министра Вучинића и његове сараднике о актуелној реформи Оружаних снага СР Њемачке (Бундесвер) и смањењу укупног броја војника, те учешћу у мировној мисији ИСАФ.

На састанку, којем су присуствовали амбасадор СР Њемачке у Црној Гори Петер Плате и војни аташе потпуковник Јохан Еверт, размијењена су искуства по питању подршке грађана интеграцији у НАТО и учешћу у мировним мисијама. Састанку су присуствовали.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?