Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржан састанак Оперативног тима Владе Црне Горе за ублажавање посљедица поплава

Објављено: 07.12.2010. 20:39 Аутор: Биро
Оперативни тим Владе Црне Горе за ублажавање посљедица поплава размотрио је извјештај о предузетим активностима и одредио приоритетне задатке за данас. На угрожено подручје општина Плав, Андријевица и Беране, оператива Дирекције за путеве и инжењеријске јединице Војске Црне Горе радиће на разбијању материјала у каменолому који ће се користити за запречавање у кориту ријеке Лим и њених притока на којим су порушени мостови. Инжењеријска јединица Војске Црне Горе, сходно условима, радиће на постављању три монтажна моста у општинама Плав и Андријевица који ће, омогућити да комуникацију са сада одсјеченим селима тих општина. Настављени су радови на подизању лукобрана у мјесту Скакавац на путу Бијело Поље - Беране.

Екипе МУП и ЈУ, Војске ЦГ, Управе Полиције и Д.О.О. Елеватор уклониле су земљано острво код жељезничког моста на путу Подгорица - Бар у мјесту Врањина и тако обезбиједили да се надаље одвија несметан жељезнички саобраћај.

На терену су екипе Елекридистрибуције које прегледају трафо станице и објекте и према могућностима укључују струју.

Припадници спасилачких тимова Војске Црне Горе, Управе полиције - Специјалне антитерористичке јединице и Посебне јединице полиције, Сектора за ванредне ситуације и цивилну безбиједност, Службе заштите Подгорице, Црвеног крста Црне Горе и Градске општине Голубовци и данас евакуишу становнике и материјална добара, допремају воду, сточну храну и гориво. Током дана очекује се допремање и 500 пари гумених чизама, од којих ће 400 бити подијељено овој градској општини. Обезбиједјено је и укупно десет шатора за смјештај стоке.

Медицинске екипе, које одлуком Министарства здравља, имају појачан надзор свакодневно су на терену а њихови мобилне тимови пружају помоћ по захтјевима угроженог становништва.

У општини Даниловград стање се поправља јер је водостај ријеке Зете знатно опао. И водоснабдјевање и снабдјевање електричном енергијом је уредно. Екипе Службе заштите и припадници Војске Црне Горе помажу мјештанима у санацији, односно чишћењу објеката. Ради се и на оспособљавању сеоских путева за саобраћај. Најугроженијим породицама подијељен је огријевни материјал, средства за хигијену и одређене количине хране.

У општини Беране, евакуисаном становништву, које се налази у колективним смјештајима општинска организација Црвеног крста допрема потребне количине хране и воде.

У општини Никшић нема значајнијих промјена у односу на претходни дан, а ниво воде низводно од бране Вртац (Страшевина, Кличево и Озринићи) је непромијењен. Екипе Кризног штаба су стално на терену и обилазе угрожена подручја.
У општини Улцињ настављен је рад на подизању заштитних насипа. Ради се на проширивању корита Бојане на ушћу код Аде. На дијелу насипа Сука - Реч настављено је постављање врећа са пијеском и подизање заштитног појаса. На тим локалитетима ангажована је механизација Војске Црне Горе и локалних привредника. Осим Тима за управљање у варедним ситуацијама општине Улцињ, на угроженом подручју су представници и припадници Пловне јединице и Граничне полиције.
Кризни штаб општине Бар, представници МЗ Вирпазар, служба заштите општине и медицински тим обишли су сва домаћинства у приобалном дијелу Вирпазара. Утврђени су приоритети, када је ријеч о исказаним потребама, а организован је превоз становништва од рампе до главног моста.

Водостај језера који захвата Ријеку Црнојевица, Додоше и Жабљак Црнојевица смањен је за 5-6 цм. Са тог подручја евакуисане су 32 породице. Екипе службе заштите стално су на терену и интервенишу по позивима мјештана.

О даљим активностима на терену, континуирано ће бити објављивана саопштења за јавност.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?