Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар Секулић разговарао са представницима Европске инвестиционе банке

Објављено: 14.03.2011. 22:07

Министар одрживог развоја и туризма, Предраг Секулић разговарао је данас са представницима Европске инвестиоцине банке (ЕИБ) - шефом одсјека за кредитне посове за подручје западног Балкана, Домиником Курбином, и Марион Хенцике која је надлжена за реализацију кредита ЕИБ-а у Црној Гори.

На састанку су разматране теме везане за актуелна питања реализације пројеката у областима управљања отпадом и отпадним водама чија реализација се значајним дијелом финансира кредитним средствима ЕИБ-а.

Министар Секулић је исказао задовољство досадашњом сарадњом и подршком коју је Црна Гора добила од Европске уније, у износу од 5 милиона еура бесповратне помоћи за реализацију пројекта у области отпадних вода у Пљевљима, Бијлом Пољу, Цетињу и Плаву. У реализацији поменутих пројеката дио средстава, поред кредита ЕИБ-а, биће обезбијеђен из ИПА фондова. Министарство одрживог развоја и Национална јединица за имплементацију пројеката „Процон“ ће, у вези ових активности, припремити динамику реализације. Динамиком реализације биће обухваћени приоритетни пројекти изградње канализационе мреже и постројења за третман отпадних вода у Никшићу, Пљевљима, Бијелом Пољу, Беранама, Цетиње, Плаву и Улцињу. Први радови на изградњи постројења за третман отпадних вода која ће се финансирати кредитним средствима ЕИБ-а отпочеће ове године у Никшићу.

У дијелу реализације пројеката који ће бити финансирани из кредита ЕИБ-а у области управљања отпадом констатован је напредак и до стране ЕИБ-а високо оцијењени напори које улажу државни органи и надлежне институције у циљу стварања претпоставки за изградњу центара за третман отпада у Никшићу, Беранама и Котору. С тим у вези је наглашено да ће током 2010. године доћи до првих конкретних активности у овој области које се прије свега односе на изградњу постројења за третман процјендих вода на депонији Ливаде у Подгорици, као и реализацију пројекта санације и рекултивације сметлишта Ћафе у Бару и Вртијељка на Цетињу. Кроз ИПА 2009, већи број јединица локалне самоуправе добиће неопходну опрему за селективно прикупљање отпада у вриједности од око 4 милиона еура.

ПР СЛУЖБА МИНИСТАРСТВА

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?