Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Одржан радни састанак са пољопривредним произвођачима у Никшићу

Објављено: 04.10.2011. 22:39 Аутор: Лариса Мирановић

Данас, 04. октобра у Никшићу, Сектор за рурални развој одржао је први радни састанак са пољопривредним произвођачима и представницима агроиндустрије из општина Никшић, Жабљак, Плужине и Шавник на коме је представљен први нацрт ИПАРД програма за Црну Гору.

 

Сектор за рурални развој ради на изради ИПАРД програма за програмски период 2007-2013. године, за који су одабране три мјере за подршку: мјера 101- “Улагања у пољопривредна газдинства”, мјера 103 – “Улагање у прераду и маркетинг пољопривредних и рибљих производа” и мјера 302 – “Диверзификација економских активности у руралним подручјима”. ИПАРД програм је један од предуслова за коришћење финансијских  средстава из ИПА В компоненте за рурални развој. Први нацрт Програма послат је Европској комисији у мају 2011. године у току је припрема другог нацрта уз подршку међународних и домаћих експерата.

 

Састанку је присуствовало око 50 пољопривредних произвођача, као и представника Савјетодавне службе за биљну производњу, Службе за селекцију стоке и општинских савјетодавних служби за пољопривреде, који су имали прилику да дискутују и дају сугестије на предложене мјере ИПАРД програма и критеријуме прихватљивости за поједине секторе, врсту улагања, минималне и максималне вриједности пројеката. Пољопреивредни произвођачи показали су велико интересовање за Програм, посебно за врсте инвестиције које могу бити подржане као и минималне критеријуме прихватљивости. Такође, на основу искуства које су стекли  кроз МИДАС пројекат, указали су на проблеме које треба рјешити у наредном периоду и дали корисне сугестије које ће бити прихваћене за ИПАРД програм.

Ово је други у низу састанака који имају за циљ да се добију коментари и сугестије од стране будућих корисника ИПАРД финансијских средстава, како би иста била искоришћена у што већем  проценту.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?