Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: “Wилдернесс Хикинг& Бикинг у Црној Гори” међу пет финалиста за награду ДРВ-а “Ецо Тропхеа”

Објављено: 18.11.2011. 22:49 Аутор: Министарство одрживог развоја и туризма
Како у туристичкој индустрији одрживост игра све значајнију улогу, Њемачко удружење туроператора и туристичких агенција (ДРВ), водеċе струковно удружење туристичке привреде, још од 1987. сваке године награђује медјународним Еколошким трофејом посебно узорне одрживе туристичке пројекте из читавог свијета (ЕцоТропхеа).

Шесточлани жири награде “Еко-трофеј” је, од укупно 39 апликација од стране компанија и организација из 21 земље, у ужи избор сврстао пет иновативних и успјешних пројеката за овогодишњу награду. Свих 39 кандидованих пројеката налазе се на званичном сајту ДРВ-а: хттп://www.дрв.де/.

Медју најбољих пет пројеката налазе се:
1) “Прво групно путовање са сертификатом Фаир Траде” (www.скр.де/лаендер/суедафрика/гарденроуте)
2) “Откривање новозеландске природе и Маори-културе” (www.неwзеаландтоурс.травел )
3) “Откривање југаТајланда и локалних обичаја” (www.цбт-и.орг)
4) “Хамбург- еколошки главни град ” (www.умwелтхауптстадт.хамбург.де)
5) “Wилдернесс Хикинг & Бикинг у Црној Гори” (www.монтенегро.травел)

Андреас Муеселер, предсједник Одбора ДРВ-а за одрживост и члан жирија за Еко-трофеј је изјавио: «Потрошачи све више цијене вриједности одрживог производа и услуга, и додатно вреднују социјални ангажман туристичких компанија и организатора путовања».
Бенефити пласирања туристичке понуде Црне Горе међу пет номинованих пројеката за одрживост, осим чињенице да ће донијети велике промотивне ефекте (већ сјутра Франкуртер Рундсцхау објављује чланак), су и висока међународна потврда свима који су учествовали у пројекту. Ово је и одличан показатељ да смо на правом путу остварења циља из Стратегије развоја туризма до 2020. год, а то је лидерство на Медитерану у области одрживог развоја туризма оријентисаног на природу.

Добитник награде ће бити објављен током предстојећег конгреса ДРВ-а, који се слиједеће недјеље одржава у Јужној Кореји. И делагацију Црне Горе која ће учествовати на овом конгресу, како би представила нашу земљу која ће бити домаћин овог скупа у новембру 2012.године ће предводити министар одрживог развоја и туризма Предраг Секулић. Том приликом Црну Гору ће посјетити око 1000 представника њемачке туристичке индустрије.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?