Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Владе и министар правде и људских права Душко Марковић разговарао са амбасадорима САД и Републике Италије, Су Кеј Браун и Серђом Барбантијем

Објављено: 12.04.2012. 20:45 Аутор: Д. П.
Конференција „Модели законских рјешења у области борбе против организованог криминала“ коју је Министарство правде и људских права под покровитељством амбасада САД, Италије и Хрватске организовало крајем марта у Будви, један је од најзначајнијих професионалних скупова одржаних на ову тему у Црној Гори, заједнички је оцијењено на данашњем састанку потпредсједника Владе и министра правде и људских права Душка Марковића са амбасадорима САД и Републике Италије, Су Кеј Браун и Серђом Барбантијем.

Данашњи састанак био је прилика да организатори конференције још једном размијене мишљења поводом овог догађаја који је уродио конкретним закључцима и препорукама, а који ће бити верификовани на сједници Владе идуће недјеље. У том смислу, а у циљу јачања борбе против организованог криминала, саговорници су размијенили идеје о сљедећим корацима које треба предузети како би у периоду који је пред нама имали још конкретније резулате у овој области. У фокусу састанка била је тема јачања капацитета Специјалног истражног тима у смислу похађања специјализованих обука и израде јасних смјерница за поступање у високопрофилним истрагама.

На састанку је било ријечи и о уставним промјенама. Марковић је саговорнике подсјетио да је Влада покренула уставне промјене из убјеђења да реформа правосуђа не може бити заокружена без измјена највишег правног акта. Он је упознао саговорнике да се политичке консултације по овом питању настављају, те да очекује да ће оне резултирати консензусом као одразом политичке зрелости свих политичких снага заступљених у Парламенту Црне Горе.

Амбасадори САД и Италије истакли су да су и Сједињене Америчке Државе и Република Италија партнери Црној Гори у њеним напорима да ојача резултате који ће је препоручити за пуноправно чланство у ЕУ и НАТО.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?