Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Владе и министар правде и људских права Душко Марковић примио Ерика Фурнијеа, директора за континенталну Европу у Министарству иностраних и европских послова Републике Француске

Објављено: 09.05.2012. 21:48 Аутор: Д. П.
И након управо одржаних предсједничких избора у Републици Француској, спољна политика ове земље кад је ријеч о Балкану биће политика наставка досадашњих активности и подршке, саопштио је Ерик Фурније, директор за континенталну Европу у Министарству иностраних и европских послова Републике Француске на састанку са потпредсједником Владе и министром правде и људских права Душком Марковићем, одржаним данас у кабинету потпредсједника.
Он је честитао потпредсједнику на резултатима и опсегу реформи у Црној Гори које јесу дио црногорске евроинтеграционе агенде али и приоритети политике на националном нивоу.
Потпредсједник Марковић је саговорника упознао са активностима из области владавине права, реформе правосуђа те борбе против организованог криминала и корупције. Он се осврнуо и на регионалну сарадњу у овим областима која се показала као успјешан механизам нарочито у борби против организованог криминала али и на плану размјене искустава и најбољих пракси.
У фокусу састанка била је и билатерална сарадња у области правосуђа. Марковић је похвалио резултате Твининг пројекта „Подршка имплементацији Законика о кривичном поступку“, у којем је Црној Гори партнер била Република Француска. У контексту наставка и јачања билатералне сарадње у области правосуђа, која јесте један од кључних предуслова сваке друге врсте сарадње, саговорници су размијенили мишљења и о Заједничкој изјави о сарадњи коју је црногорско Министарство правде и људских права упутило француском министарству. Саговорници су сагласни у оцјени да би потписивање такве врсте меморандума било корисно не само у погледу брже размјене информација у оквиру правосудне сарадње већ и у погледу размјене искустава, организовања обука за судије и тужиоце, и развијања програма њихове обуке при Центру за обуку носилаца правосудне функције.
На састанку је било ријечи и о свеукупној легислативној реформи у Црној Гори и о моделима праћења имплементације новоусвојених законских рјешења. Питање Уставних измјена је изазвало пажњу француског званичника који је, у том контекту, похвалио тијесну сарадњу коју је црногорска влада имала са експертима Венецијанске комисије како би измјене Устава у области правосуђа биле у потпуном сагласју са најбољим европским стандардима.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?