Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Округли сто „Порески прописи од значаја за развој филантропије"

Објављено: 04.10.2013. 23:22 Аутор: Биро
Фонд за активно грађанство – фАКТ, организовао је 3.октобра 2013. гоидне Округли сто на тему „Порески прописи од значаја за развој филантропије“, на коме је панелисткиња била Данка Латковић, шефица Канцеларије за сарадњу са невладиним организацијама.

Скуп је реализован у оквиру пројекта „СИГН за одрживост“ (СИГН фор Сустаинабилитy), који реализује Мрежа домаћих донаторских организација из југоисточне Европе - СИГН (Соутхеаст Еуропе Индигеноус Грантмакерс Нетwорк), а који финансира Европска Унија кроз Програм подршке цивилном друштву (Инструмент фор Пре-аццессион Ассистанце (ИПА) Цивил Социетy Фацилитy (ЦСФ)) и суфинансира Балкански фонд за демократију. 

Поред фАКТ-а из Подогрице, чланови СИГН мреже, који су уједно и партнери на пројекту, су: Фондација ТРАГ (Србија), Фондација за развој заједница Мозаик (БиХ), Центар за институционални развој – ЦИРа (Македонија) и Форум за грађанске иницијативе - ФИQ (Косово). Партнер на пројекту је и ВИА Фондација (Чешка), а сарадник на пројекту је Национална заклада за развој цивилног друштва (Хрватска). 
Главни циљ пројекта је побољшање одрживости и јачање утицаја цивилног друштва у процесу демократизације на западном Балкану, путем стварања повољнијег окружења за развој филантропије и давање за опште добро, грађанског активизма и међусекторског дијалога.

На скупу је представљена студија „Порески прописи од значаја за развој филантропије у земаљама Југоисточне Европе“, аутора Драгана Голубовића, консултанта Европског центра за непрофитно право, са посебним сегментом о стању у Црној Гори, и препорукама за унапријеђење пореског система у циљу подстицања филантропских активности у земљи. 

Уводно обраћање Данке Латковић, можете преузети овдје, а обраћање Биљане Масловарић, предсједнице УО Фонда за активно грађанство  овдје.

Извод из студије професора Голубовића, можете преузети овдје.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?