Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Словачки инвеститори заинтересовани да улажу у енергетику и туризам

Објављено: 15.10.2013. 22:09 Аутор: Биро

Видео: Састанак потпредсједника Лазовића са министром економије Словачке Републике Томашом Малатинским

Потпредсједник Владе и министар за информационо друштво и телекомуникације Вујица Лазовић, који на позив потпредсједника Владе Словачке Републике Мирослава Лајчака борави у посјети Братислави, састао се данас са словачким министром економије Томашом Малатинским.

Потпредсједник Лазовић је представио министру Малатинском инвестиционе потенцијале Црне Горе, са нагласком на развојне пројекте чија се реализација очекује у наредном периоду, осврнувши се при том и на реформе које се спроводе у циљу унапређења пословног амбијента.

Министар Малатински је обавијестио потпредсједника Владе о постојању великог интересовања словачких компанија за улагања у Црну Гору, у области енергетике, туризма, заштите животне средине, пољопривреде и саобраћајне инфраструктуре.

Саговорници су се сагласили да постоји значајан простор за унапређење економске сарадње између двије државе. У том контексту, наглашена је важност предстојеће посјете словачког министра Црној Гори и одржавања прве сједнице Црногорско-Словачке мјешовите комисије за економску сарадњу, као и потписивања Меморандума о сарадњи у области енергетике.

Састанку потпредсједника Лазовића са министром Малатинским присуствовали су и представници словачких компанија заинтересованих за улагања у Црну Гору, нарочито у области енергетике и туризма.

Потпредсједник Лазовић се састао и са државним секретаром просвјете, науке, истраживања и спорта Штефаном Чудобом.

Потпредсједник Лазовић и господин Чудоба су исказали задовољство нивоом и квалитетом сарадње у области високог образовања, при чему је потпредсједник црногорске владе изразио захвалност на подршци Словачке црногорским студентима, истраживачима и наставном особљу. На састанку је било ријечи и о употреби ИЦТ-а у основном и средњем образовању и искуствима у спроведеним реформама у тој области.

Саговорници су се сагласили да је усклађеност образовног система са тржиштем рада значајан услов динамичнијег развоја земље, и исказали потребу што скоријег потписивања Споразума између двије владе у области образовања.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?