Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Реализаован пројекат Стратешка процјена утицаја на животну средину и процјена утицаја на животну средину - унапријеђење свеобухватне имплементације у Црној Гори

Објављено: 04.12.2013. 22:52 Аутор: Министарство одрживог развоја и туризма
Ministarstvo održivog razvoja i turizmaМинистарство одрживог ражвоја и туризма, Агенција за заштиту животне средине уз подршку Мисије ОЕБС-а, другу годину за редом реализовали су пројекат ‘’Стратешка процјена утицаја на животну средину и процјена утицаја на животну средину - унапријеђење свеобухватне имплементације у Црној Гори’’.

Јуче је у Будви завршена дводневна радионица, која се односи на унапријеђење свеобухватне имплементације стратешке и процјене утицаја на животну средину у Црној Гори за представнике јужних и централних општина, док је за представнике сјеверних општина такође, дводневна радионица одржана новембра текуће године.

Главни циљ пројекта односи се на јачање капацитета у примјени Закона о стратешкој процјени утицаја на животну средину и Закона о процјени утицаја на животну средину на локалном нивоу, кроз размјену искустава и добре праксе.

Учешће су узеле циљне групе од чијег рада зависи успјешност примјене наведених закона а то су - службеници општина задужени за питања животне средине и просторног планирања на локалном нивоу. Такође, учешће су узели и представници Министарства одрживог развоја и туризма Директората за животну средину, Директората за планирање простором чији планови подлијежу изради стратешке процјене утицаја и ЛАМП пројекта, Дирекората за грађевинарство, Агенције за заштиту животне средине, представници три Архус центра, Управе за инспекцијске послове...

Циљ пројекта је јачање капацитета актера који спроводе ове заклоне, промоција концепта стратешке и процјене утицаја на животну средину, чиме се осигурава да се захтјеви који се односе на заштиту животне средине буду укључени и буду саставни дио одрживих одлука које се односе на локалне планове, програме и пројекте који могу имати утицаје на животну средину и здравље људи, као и промовисање концепта и примјена једног шалтера. Додата вриједност реализаованом пројекту представља одзив великог броја учесника, што показује изузетну заинтересованост за стратешку и процјену утицаја на животну средину.

У циљу промовисања добре праске и давања доприноса који се односи на учешће јавности и доступности информацијама, сви закључћи, односно препоруке као и изазови у спровођењу закона биће доступни јавности преко Архус центара.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?