Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар Каварић отвориће Међународну конференцију „Инвестиционе политике у Црној Гори“

Министар економије Владимир Каварић и стална представница Уједињених нација и УНДП-а у Црној Гори Фиона Меклуни отвориће сјутра (уторак, 06. октобра 2015.) дводневну Међународну конференцију „Инвестиционе политике и потенцијали у Црној Гори”.

Првог дана конфренције, која ће бити одржана у Хотелу Рамада у Подогорици и која ће бити отворена у 10:00 сати, инвестициони амбијент у Црној Гори презентираће начелник Дирекције за инвестиције у Министарству економије Борис Ребић, док ће УНДП консултант на пројекту Млађан Динкић говорити о разлозима за улагање у Црну Гору. Посебну презентацију о Уредби о подстицању директних инвестиција одржаће секретарка Секретаријата за развојне пројекте Бисерка Драгићевић.

Уводна излагања су отворена за јавност. 

У наставку конференције биће одржане презентације бизнис зона на Цетињу и Подгорици. 

Наредног дана, конференција ће бити настављена у Колашину, гдје ће градоначелници и представници општина Беране, Бијело Поље, Колашин, Мојковац и Никшић представити учесницима бизниз зоне у својим срединама, уз све повољности које улагања у свакој од њих пружају, како са државног, тако и са локалног нивоа. Заинтересовани инвеститори имаће прилику и да посјете бизнис зоне у сјеверном региону Црне Горе.

Са догађаја у Колашину биће обезбијеђени видео и фото материјали, као и саопштење за јавност. 

Учешће на конференцији потврдило је 80 инвеститора, представника привредних удружења и дипломатског кора из читавог свијета. Између осталих, учешће су најавили преко десет инвеститора из Италије, компанија из Марока која је исказала спремност да улаже у сектор дрвопрераде, представници дипломатске мисије Републике Азербејџан у Црној Гори, компанија из Уједињених Арапских Емирата која има представништво у Србији, десет инвеститора из Турске од којих је једна компанија заинтересована за активирање капацитета фабрике Горњи Ибар у Рожајама, инвеститори из Пољске, представници Конфиундустрије Србија, инвеститори из Србије и Бугарске, представници Уније послодаваца Украјине, инвеститори из Либије орјентисани на пољопривреду и сточарство. Ту су и представници Привредне коморе Мађарске, Привредне коморе Француске, представници Канцеларије за послове привреде Аустрије, Привредне коморе и коморе малих и средњих предузећа Индије, представници амбасаде Лаоса у Бечу као и представници амбасаде Индије у Бечу, представници страних мисија у Црној Гори, почасни конзули Црне Горе, почасни конзул Јапана у Црној Гори и домаћи привредници.

Министарство економије / Служба за односе с јавношћу
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?