Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар др Нумановић говорио на презентацији ОЕБС-ове студије о националним акционим плановима за сповођење резолуције 1325 Савјета безбједности УН

Објављено: 06.10.2015. 23:50 Аутор: ПР служба

Министар за људска и мањинска права, др Суад Нумановић  учествовао је данас на презентацији ОЕБС-ове студије о националним  акционим  плановима за сповођење резолуције 1325 Савјета безбједности УН која је одржана у хотелу Рамада.

Министар је у свом обраћању нагласио да је равноправност жена и мушкараца неодвојиви дио корпуса љуских права. Он је рекао да је стратешки спољнополитички приоритет Црне Горе пуна евроатлантска интеграција. Укључивање жена у систем безбједности је корак ка његовој модернизацији и прилагођању новим стандардима, истакао је министар Нумановић.

Он је напоменуо да је примјена резолуције 1325 у фокусу НАТО који последњих година придаје велики значај ородњавању својих политика и активности.

“Учешће жена у савезничким снагама се стално повећава, баш као и запошљавање жена у систему НАТО”, оцијенио је Нумановић, додајући да се мир и безбједност подједнако односе на мушкарце и жене широм свијета. Своја обра'ања имали су и Њ.Е. амбасадорка Јанина Хребичкова, шефица Мисије ОЕБС-а у Црној Гори, Њ.Е.амбасадорка Мирослава Бехам, виша савјетница за родну равноправносту Оебс-у, министарка одбране Милица Пејановић-Ђуришић и посланици предсједница Одбора за родну равноправност Нада Дробњак и предсједник Одбора за безбједност и одбрану у Скупштини Црне Горе Мевлудин Нухоџић.

На другом панелу говорили су представници/це Министарства одбране, Војске Црне Горе, Управе полиције, Министарства унутрашњих послова као и представнице НВО сектора.

Циљ представљене студије је обезбјеђивање опипљивих инструмената за дјеловање приликом ревизије или израде националних акционих планова за спровођење резолуције 1325. Студија наглашава заједничке изазове и указује на добре праксе ОЕБС-а у региону.

Министарство за људска и мањинска права

 

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?