Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Заједничко саопштење за јавност поводом дешавања у Паризу Министарства за људска и мањинска права и Исламске заједнице у Црној Гори

Објављено: 14.11.2015. 23:47 Аутор: ПР служба

Министар за људска и мањинска права, др Суад Нумановић и реис Исламске заједнице Рифат Фејзић, одржали су састанак поводом незапамћених терористичких напада синоћ у Паризу, у којима су смртно страдале и повријеђене стотине невиних људи.                   

Тим поводом,  обратили су се јавности следећим заједничким саопштењем: 

“Придужујемо се осудама  екстремног  дјеловања терористичке организације ИСИЛ, која убијањем невиних људи, вјерује да остварује своје фанатичке циљеве. Такође,  упућујемо изразе најдубљег саучешћа и солидарности породицама невиних жртава страховитог  злочиначког дјеловања. 

На овакво недјело ниједно добронамјерно људско биће у свијету не може остати равнодушно. Француска је у фокусу напада терориста, а питање је до када? Која ће сљедећа држава бити на мети? 

Колико је свијет сигурно мјесто? Ко је и у којој мјери сигуран било гдје? Након Париза, 13. новембра 2015. године, многи ће постављати ова питања све чешће, и с пуним правом и бригом за своју сигурност и безбједност својих најближих. 

Француска је први пут од Другог свјетског рата затворила своје границе. Сад у буквалном смислу ријечи, страх границу чува!

Изражавајући пуну солидарност са грађанима/кама Француске, апелујемо још једном на неопходност одлучног заједничког приступа у рјешавању све веће пријетње савременом друштву, тероризма.

Синоћ није нападнут само Париз, нападнут је демократски поредак, тековине цивилизације, односно  њен систем вриједности.

Ово није рат религија и не би га требало доживљавати на тај начин. Ово је јасна слика сукоба између цивилизованог и варварског понашања.

Неопходно дјеловати удруженим снагама против пријетњи које су пред нама и које све озбиљније покушавају да наруше међуетнички склад и цивилизацијске вриједности. 

Имамо ту срећу да живимо на простору који обједињује етничке, културне, вјерске и друге посебности. Захваљујући нашем заједничком опредјелјенју да се разумијемо и уважимо једни друге, те су посебности наш саставни дио, и наставићемо да их његујемо. Исламска заједница у Црној Гори и припадници/е  исламске вјере томе дају огроман допринос. Држава и вјерске заједнице треба да раде на мултинационалном и мултиконфесионалном складу што је и опредјељење савремене Црне Горе.

Министартсво за људска и мањинска права/Исламска заједница у Црној Гори

 

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?