Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Министар Брајовић на конференцији "Коридори за будућност"

Објављено: 09.12.2015. 20:40 Аутор: Министарство саобраћаја и поморства

Министар саобраћаја и поморства Иван Брајовић, учествовао је данас на министарској конференцији о регионалном инфраструктурном повезивању "Кортидори за будућност" која је организована у Београду. Конференција је била организована у два панела: регионално инфраструктурно повезивање и финансирање регионалних инфраструктурних пројеката. 

Министар Брајовић, заједно са колегама из региона, учествовао је у првом панелу и говорио о инфраструктури као основи економског развоја региона, тренутно актуелним регоналним пројектима и планови за 2016. годину као и о искуствима у ангажовању домаће оперативе. Говорећи о регионалним пројектима који су важни за државу Црну Гору, он је нагласио да је у току изградња прве дионице аутопута Бар - Бољаре, који је дио СЕЕТО путног правца 4. "Ово је пут који треба да повеже Црну Гору, од јадранске обале преко главног града Подгорице са границом Србије, а преко Пожега-Београд пута са ТЕН-Т коридором X са Румунијом, Мађарском и Централном Европом. Када посматрамо интегрисани приступ, овај аутопут ће омогућити и да лука Бар буде у потпуности повезана са остатком европских коридора, са циљем бољег задовољавања потреба Косова и Србије. Сматрамо да ће овај аутопут допринијети и економској и политичкој стабилности региона. И зато смо увјерени да овај пројекат има важну стратешку улогу за цијели регион."

Када су у питању остали пројекти, министар је казао да је ту и Јадранско-јонски мултимодални коридор, тј. изградња приморске варијанте тог коридора, односно брзе саобраћајнице дуж црногорског приморја, затим, реконструкција жељезничке пруге Бар- Врбница, и даље према Београду и реконструкција и модернизација жељезничке пруге Подгорица-Тузи-граница са Албанијом. Наглашено је да је веома важан сегмент позиционирања и развоја Црне Горе и ваздушни саобраћај. Улагања у аеродомску инфраструктуру се спроводе у складу са Мастер планом развоја аеродрома Црне Горе до 2030 године и међународним стандардима ИЦАО (Међународна организација цивилног ваздухопловства).

Министарском састанку су, поред црногорског, присуствовали представници ресорних министарстава земље домаћина - Србије, Македоније, Републике Српске, као и званичници Свјетске банке, ЕБРД-а, ЕИБ-а, КПМГ-а и други.


ПР Служба Министарства саобраћаја и поморства

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?