Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Генерална директорка др Дашић говорила на едукативном стручном семинару из области имунопрофилаксе, који се од 05.до 08.априла одржава у Петровцу

Објављено: 05.04.2016. 21:24 Аутор: ПР служба
ПОШТОВАНЕ ДАМЕ И ГОСПОДО,УВАЖЕНЕ КОЛЕГИНИЦЕ И КОЛЕГЕ, ПРЕДСТВАНЦИ МЕДИЈА

Задовољство ми је што могу да вас поздравим у име Министарства здравља Црне Горе и у своје лично име поводом едукативног стручног семинара из области имунопрофилаксе.

Приоритет нашег здравственог система је континуирана едукација, као и праћење важећих светских алгоритама и протокола кроз стални тренинг, обучавање, курсеве јер то је једини начин да се адекватно ухватимо у коштац са свим медицинским изазовима данашњице.
За разлику од других професија, образовање здравствених радника се не завршава добијањем дипломе. Напротив, они морају да уче док год раде, усавршавају се, употпуњују своје знање, јер циљеви нашег здравственог система ће се постићи кроз континуирано унапрјеђивање знања и вјештина, јер само добро едуковани здравствени радници могу пружити добру здравствени заштиту.

Свјетска здравствена организација(СЗО) упозорава на растући проблем избјегавања вакцинације, чиме нам пријети повратак болести послатих у историју медицине, јер "ко одбије да вакцинише дијете, не угрожава само своје дијете већ и друге". Неки родитељи сматрају да је вакцинисање опасно по њихово дијете или мисле да је болест толико ријетка да нема разлога да се дијете вакцинише. Међутим, са порастом невакцинисане дјеце и могућност појаве неке од тежих заразних болести расте.
Циљ вакцинисања није само да се заштите поједина дјеца, већ да се заразне болести искоријене на глобалном нивоу тј. да се спријечи појављивање заразних болести вјештачким стварањем имунитета (имунопрофилаксом).
Министарство здравља Црне Горе вјерује да ће семинари из области имунопрофилаксе допринијети да се подстакне вакцинација како би се достигао потребан постотак од 95% вакцинисане популације.

Желим успешан рад и хвала на пажњи.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?