Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Предсједник Владе Мило Ђукановић отвориће Међународни То Бе Сецуре (2БС) Форум у Будви

Објављено: 05.05.2016. 22:47 Аутор: Служба за односе с јавношћу
Предсједник Владе Црне Горе Мило Ђукановић говориће у петак, 06. маја 2016. године, на отварању Међународног То Бе Сецуре (2БС) Форума, који ће наредна два дана бити одржан у хотелу Сплендид у Будви.

Поред премијера Ђукановића, на отварању Форума говориће и предсједник Атлантског савеза Црне Горе Саво Кентера и амбасадорка Сједињених Америчких Држава у Црној Гори Маргарет Ен Уехара.

Овогодишњи 2БС Форум биће фокусиран на теме будућности НАТО-а, избјегличку кризу, однос Русије са Западом, изборе у Америци и утицају на америчку спољну политику, ИСИС-у, као и на глобална и регионална безбједносна питања који су од значаја за савезнике и партнере уочи предстојећег самита НАТО-а у Варшави.

Уводни говор за први панел под насловом “Од Велса до Варшаве: Усмјеравање НАТО кроз бурне воде трансатлантске безбједности”, одржаће замјеник Генералнског секретара НАТО-а Александер Вершбов, а за други панел на тему „Европска унија и Југоисточна Европа: неуспјешна заштита граница?“ имаће министар вањских послова Републике Турске Мевлут Чавушоглу

Другог дана 2БС Форума (субота, 07, мај) биће одржана предсједничка дискусија под насловом "Заједничка безбједност - заједничка одговорност", на којој ће говорити предсједник Црне Горе Филип Вујановић, предсједница Републике Хрватске Колинда Грабар-Китаровић и предсједник Републике Словеније Борут Пахор

Служба за односе с јавношћу
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?