Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Представљен Пројекат:Подршка анти-дискриминационим и политикама родне равноправности представницима/ама НВО

Објављено: 07.06.2016. 16:09 Аутор: ПР служба
 

Министарство за људска и мањинска права – Одјељење за послове родне равноправности и Канцеларија УНДП у Црној Гори одржали су 07. јуна о.г. састанак са представницима/ама НВО сектора и државних органа и других заинтересованих у просторијама УНДП-а. На састанку је представљен пројекат ИПА 2014 под називом: Подршка анти-дискриминационим и политикама родне равноправности, који у партнерству спроводе Министарство за људска и мањинска права и Канцеларија УНДП у Црној Гори уз финансијску подршку Делегације Европске Уније у Црној Гори. Укупна вриједност Пројекта је 908,000.00 €, а исти ће се реализовати  у наредне три године.

Организатори су на састанку окупили представнике/це невладиних организација и удружења из Црне Горе које се баве женским правима, родном равноправношћу, борбом против дискриминације по полном основу, женским предузетништвом и насиљем над женама – Асоцијација пословних жена, Удружење предузетница Црне Горе, Бусинесс Центер Старт уп – Бар, НВО „Спес”, Сигурна женска кућа,  СОС телефон за жене и дјецу жртве насиља – Бијело Поље, СОС телефон за жене и дјецу жртве насиља – Никшић, Центар за женска права, Регионална развојна агенција за Бјеласицу, Комове и Проклетије и ЗОПТ д.о.о. (Друштво за запошљавање, образовање одраслих, организовање и извођење професионалне рехабилитације).

Присутнима су се обратиле Биљана Пејовић, начелница Одјељења за послове родне равноправности у Министарству за људска и мањинска права и Каћа Ђуричковић, програмска менаџерка при Канцеларији УНДП-а у Црној Гори.  

На састанку су представљене основне информације о пројекту, циљеви које се желе постићи његовом имплементацијом, активности и динамика спровођења, финансирање и евалуације, као и области у којима се напредак жели постићи: смањење степена дискриминације, оснаживање институционалних капацитета који ће пратити примјену људских права и политика родне равноправности,  политичка партиципација жена, женско предузетништво и економско оснаживање жена и насиље над женама.

Када је ријеч о мониторингу спровођења планираних активности, најављено је да ће бити формирани три тематска Савјета за праћење различитих области и то: политичко оснаживање жена, економско оснаживање жена и насиље над женама и насиље у породици, као додатна подршка институционалним механизмима у спровођењу активности задатих Пројектом, у којима ће учешће узети представници институција и државних органа.

Министарство за људска и мањинска права

 

 

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?