Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Институт за науку и технологију „Масдар“ из Абу Дабија нуди девет постдипломских стипендија студентима из Црне Горе

Објављено: 01.11.2016. 19:10 Аутор: Министарство науке
Институт за науку и технологију „Масдар“ из Абу Дабија (Уједињени Арапски Емирати), за школску 2017/18. годину, опредијелио је постдипломске стипендије за перспективне и квалификоване студенте из Црне Горе.

Масдар Институт пружа пуну стипендију, а постдипломци ће након завршетка студијског програма поред дипломе „Масдар“ института добити и диплому Технолошког института из Масачусетса (МИТ) којом се потврђује да је стечена диплома у складу са стандардима које прописује МИТ.

Понуђено је девет акредитованих мастер програма из области науке и инжењерства: Хемијски инжењеринг; Рачунарство и информационе науке; Инжењеринг електричне енергије; Инжењеринг система и менаџмент; Материјалне науке и инжењеринг; Машинство; Инжењеринг микросистема; Инжењеринг вода и животне средине; Одржива критична инфраструктура; као и један нтердисциплинарни програм инжењерства за докторске студије.

МАСТЕР ПРОГРАМ И ПРОГРАМ ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА

Неопходни услови за аплицирање:

Одговарајућа универзитетска диплома о завршеним додипломским студијама (односно магистарским студијама) из области науке, инжењеринга, или информационих технологија;
Просјек оцјена током студија мора бити најмање 3.0, на скали од 4.0, односно 3.2 на мастер студијама на скали од 4.0 (ЦГПА-Цумулативе Градинг Поинт Авераге);
ТОЕФЛ (или академски ИЕЛТС) - најмањи тражени резултат ТОЕФЛ-а је 91 (заснован на Интернету). Од посједовања резултата ТОЕФЛ теста ослабађају се само они кандидати којима је енглески језик матерњи. Најмањи тражени резултат ИЕЛТС теста је 6.5;
ГРЕ (Градуате Рецорд Еxаминатион) резултат - најмањи квантитативни резултат (збир) ГРЕ је 700, односно 155 по новој скали; и
Изјава о циљу (Упутство за писање изјаве о циљу достављамо на дну текста).

Потребна документација:

Масдар Институт савјетује кандидатима да, приликом аплицирања онлине, претходно припреме сљедећа документа, попут:

Копије преписа оцјена са додипломских/постдипломских студија,
Изјаву о циљу студија (Упутство за писање изјаве о циљу достављамо на дну текста)
Копија ТОЕФЛ (или ИЕЛТС) теста,
ГРЕ (Градуате Рецорд Еxаминатион) резултат - најмањи квантитативни резултат (збир) ГРЕ је 700 (или 155 по новој скали);
ЦВ (образовање, списак публикација, награде, професионално искуство, итд у ПДФ формату),
ЈПЕГ фотографија пасошког формата (не већа од 100К),
Имена и е-маил адресе за 3 особе којима ће Масдар Институт писати да дају препоруке (шансе кандидата за пријем су веће ако су то електронске адресе неког универзитета, а не Yахоо, Гмаил, Хотмаил, итд.).
Кратак предлог истраживачког рада за цандидате на докторским студијама (ресеарцх пропосал),

Најмање трајање докторских студија је 2, а највише 4 године, како би стекли међународну двојну диплому. МИТ је првенствено партнер, и један од актера у креирању Масдар Института. Укљученост МИТ-а у докторски програм омогућава кандидатима за докторске студије Масдар Института да проведу до 2 семестра на МИТ-у и похађају курсеве у кампусу (најмање 3 курса по семестру).

Упутство за аплицирање

Прихватаће се само онлине апликације. Што се тиче апликације, неопходно је доставити копије докумената. Уколико је кандидат прихваћен, биће у обавези да поднесе сва оригинална документа до почетка наставе.

Рок за аплицирање је 31. мај 2017. године.

Напомена: Високе оцјене и резултати само су предуслов, али не и гаранција за пријем. Стандарди за пријем су усклађени са стандардима МИТ-а.

Одабрани стипендисти Института примаће пуну школарину. Стипендија покрива пуне трошкове школарине, трошкове уџбеника, ТОЕФЛ/ГРЕ теста, трошкове смјештаја, мјесечну новчану накнаду, трошкове здравственог осигурања и годишњу повратну карту до матичне земље.

Према договору постигнутом између „Масдар“ Института и Амбасаде Црне Горе у Уједињеним Арапским Емиратима, заинтересовани кандидати потребно је да се прво пријаве Министарству науке, контакт особа: Милена Милоњић, Министарство науке, е-маил:милена.милоњиц@мна.гов.ме најкасније до 03. фебруара 2017. године, до 17х, након чега ће Министарство науке извршити селекцију кандидата и списак заинтересованих студената из Црне Горе доставити „Масдар“ институту, који ће их директно контактирати за даља упутства везана за аплицирање. Г-ђа Амал Ал Амери ће заинтересоване кандидате упознати са условима пријема и пружити неопходне информације за припрему, до 31. маја 2017. године, када је крајњи рок за подношење пријаве Масдар институту који ће их директно контактирати за даља упутства везана за аплицирање. Г-ђа Амал Ал Амери ће заинтересоване кандидате упознати са условима пријема и пружити неопходне информације за припрему, до 31. маја 2017. године, када је крајњи рок за подношење пријаве Масдар институту.


Министарству науке потребно је доставити:

ЦВ (образовање, списак публикација, награде, професионално искуство, итд),
Копије преписа оцјена са додипломских и магистарских студија,
Копија резултата са ТОЕФЛ (или ИЕЛТС) и ГРЕ теста, уколико их кандидат посједује до 15. марта 2017. године,
ЈПЕГ фотографија пасошког формата (не већа од 100К).

Више детаља о мастер програмима, докторском програму, критеријумима за пријем, процедури пријављивања, упутства и савјете заинтересовани кандидати могу наћи на web адреси Масдар Института: www.масдар.ац.ае,
хттпс://www.масдар.ац.ае/адмиссионс/хоw-то-апплy
или се обратити путем мејла г-ђи Амал Ал Амери: аамери@масдар.ац.ае или енроллмент@масдар.ац.ае

Смјернице за писање изјаве о циљу за мастер/докторске студије

Изјава о циљу је врло важна, и Масдар институт охрабрује кандидате да је пишу пажљиво. Тражи се изјава од једне, или двије странице (од 400 - 1000 ријечи), која објашњава разлоге због којих кандидат жели да заврши постдипломске студије на Масдар Институту за науку и технологију. У њој кандидат треба да опише сљедеће:

Што кандидат мисли о свијету и који су његови професионални циљеви у вези са каријером;
Теме и проблеме које кандидат жели да обради током својих мастер/докторских студија на Масдар Институту и како оне доприносе циљевима његове каријере;
Да ли су претходне студије и радно искуство у вези са оним што кандидат предлаже да уради на Масдар Институту;
Зашто кандидат аплицира на Масдар Институт и одбрани програм; и
Остала питања за која кандидат сматра да Масдар Институт треба да зна.

Линк за директно објашњење на сајту:
хттп://www.масдар.ац.ае/адмиссионс/адмиссионс-реqуиремент

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?